Internet

Facebook i anonimowość? Takie są plany

przeczytasz w 1 min.

Facebook może wkrótce zaoferować użytkownikom narzędzie, które pozwoli na anonimową interakcję i rozmowy.

Facebook anonimowość
foto: Luke Leonard / Mashable

Facebook może wkrótce zaoferować użytkownikom narzędzie, które pozwoli na anonimową interakcję – tak przynajmniej wynika z najnowszych doniesień New York Times.

Według tych informacji, narzędzie zostanie udostępnione w formie oddzielnej aplikacji. Ma ona pojawić się w sieci w przeciągu kilku najbliższych tygodni i pozwolić ludziom na używanie pseudonimów, aby mogli oni dyskutować na tematy, z którymi nie chcieliby być łączeni poprzez swoje prawdziwe imiona i nazwiska.

Facebook jest obecnie krytykowany za swoją politykę wymagania używania prawdziwych danych osobowych. Gigant znalazł się pod ostrzałem po tym, gdy okazało się, że blokuje on konta drag queens i osób transpłciowych z tego właśnie powodu. Ekipa Marka Zuckerberga przeprosiła za ten incydent i omawiana aplikacja ma być chyba właśnie pierwszym krokiem w kierunku zmian.

„Duchem naszej polityki jest to, że wszyscy na Facebooku używają imion i nazwisk, z których korzystają w prawdziwym życiu” – napisał w oświadczeniu Chris Cox, dyrektor ds. produktów Facebooka. – „Wierzymy, że jest to właściwa dla Facebooka polityka z dwóch względów. Po pierwsze pozwala Facebooki wyróżnić się na tle konkurencji gdzie pseudonimowość, anonimowość, często i stosowanie przypadkowych nazwisk jest normą. Po drugie jest to nasz podstawowy mechanizm do ochrony milionów ludzki każdego dnia”.

Według niektórych źródeł nowa aplikacja Facebooka może być częścią projektu, o którym mogliście słyszeć już wcześniej. Społecznościowy gigant przymierza się bowiem do stworzenia swego rodzaju wirtualnej grupy wsparcia, w której połączyć mogliby się użytkownicy cierpiący na te same choroby. Bez wątpienia anonimowość byłaby tutaj istotną kwestią.

Czy nadchodząca aplikacja będzie się w jakikolwiek sposób łączyć z naszym podstawowym kontem na Facebooku? Tego na razie nie wiadomo. 

Źródło: IT Pro Portal, Mashable

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  23
  Facebook i anonimowość. W takie teksty może jeszcze uwierzą jakieś organizmy jednokomórkowe, ale nie człowiek z bodaj dwiema na krzyż sprawnymi szarymi komórkami.
  • avatar
   Skaza
   2

   Facebook: Damy Wam aplikację, dzięki której będziecie mogli porozmawiać na absolutnie WSZYSTKIE tematy. Na pewno nie będziemy podglądać, obiecujemy!

   Ciekawe, czy kogoś udało się przekonać...

   • avatar
    Croshiify
    2
    Hahahaha, dobry żart :D
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     jedno wyklucza drugie
     • avatar
      miedzianek
      1
      Hmm...anonimowe rozmowy na wiele tematow? Pojade anonimowo po polityku-anonim popelni mi samobojstwo;)
      • avatar
       Cancey
       -1
       Poczekamy, zobaczymy.
       • avatar
        Dooku
        0
        Jedyne konto jakie mam na FB nie zawiera żadnych moich danych osobowych, zamiast go zablokować to na @ dostaje dziesiątki wiadomości o nowych znajomych i wyrazy smutku że rzadko korzystam ze swojego konta. Jakimś sposobem udało się fejsbukowi powiązać z moim kontem jednego mojego kumpla z rl, nie wiem jak to działa ale takie "szpiegowanie" mnie jest trochę irytujące.
        • avatar
         Marucins
         0
         "Hahahaha, dobry żart :D "
         nic dodać nic ująć
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A teraz wszyscy pedofile i inne cvaniaczki zacierają rączki...