Internet

Facebook ma 2 miliardy aktywnych użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Facebook bije kolejny rekord popularności. Każdego miesiąca z tego portalu społecznościowego korzystają ponad 2 miliardy użytkowników.

Prawdopodobnie nie ma na tym świecie (a przynajmniej w tych jego częściach, do których dociera Internet) osoby, która nie ma lub nie zna kogoś, kto ma konto w serwisie Facebook. Nie może być inaczej, bo Mark Zuckerberg pochwalił się właśnie, że na jego portalu każdego miesiąca logują się 2 miliardy użytkowników.

Takiego wyniku nie osiągnęła wcześniej żadna usługa internetowa. Facebook jako pierwszy przekracza magiczną barierę 2 miliardów aktywnych użytkowników. Aby uzbierać taką bazę potrzebował 13 lat, ale ostatnie pół miliarda zgromadził w niespełna dwa lata. O malejącej popularności zdecydowanie więc mowy być nie może.

2004-2017: Liczba użytkowników Facebooka na osi czasu

Facebook 2 miliardy wykres
Jak widać, dynamika wzrostu jest imponująca.

2 miliardy użytkowników to duża odpowiedzialność

Dyrektor produktu Chris Cox powiedział w rozmowie z serwisem TechCrunch, że przy tak ogromnej liczbie użytkowników trzeba już poważnie zastanowić się nad tym, co Facebook może zrobić, by on (oraz inne media społecznościowe) były jak najbardziej pozytywną siłą. Zespół rozwijający ten serwis rozumie, że jest to też olbrzymia odpowiedzialność.

Mark Zuckerberg z kolei napisał: „to dla mnie zaszczyt, że mogę realizować to z wami. Osiągamy postęp i łączymy świat. Sprawmy teraz, by był on jeszcze bliżej”. Przy okazji zaserwował kilka innych statystyk: w każdym miesiącu ponad miliard osób korzysta z grup, 800 milionów „lajkuje”, a przeszło 175 milionów używa funkcji „uwielbiam to”.

Korzystając z okazji, zapraszamy też na nasz facebookowy profil, na którym znajdziecie linki do najważniejszych publikacji oraz ciekawostki, które nie zawsze trafiają na stronę.

Źródło: TechCrunch, TechSpot, The Verge, Facebook Newsroom

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  3
  Niby wielka globalna firma, a od paru ładnych dni Xperia wariuje od aplikacji Facebook :D
  • avatar
   Q'bot
   -2
   Dobrze, że opuściłem ten syf gdzieś w okolicach 2010 roku - już wtedy stał się siedliskiem reklam, dzieci Neo, trolli i tym podobnej fauny.
   • avatar
    Q2hvY2hsaWs4
    -2
    Ach ten facebook...
    • avatar
     Gregor-34
     -4
     A ja szczęśliwie nie mam konta na szajsbooku
     • avatar
      Q2hvY2hsaWs5
      0
      Ach ten facebook...
      • avatar
       Gniot
       0
       A gdzie pozostałe 6 miliardów ludzi ??
       • avatar
        baca130
        0
        A ile % z tych kont podpiętych jest do tysięcy telefonów w garażach Chińczyków?
        • avatar
         logela
         0
         2 miliardy debili