Internet

Co siódma osoba na świecie korzysta z Messengera?

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Facebookowy komunikator przekroczył magiczną barierę miliarda aktywnych użytkowników każdego miesiąca.

Czego by o nim nie mówić, Facebook ma ogromny wpływ na to, jak zmieniają się relacje międzyludzkie. Jego komunikator internetowy – Messenger – to dziś najprostszy chyba sposób na skontaktowanie się z drugim człowiekiem, nawet z drugiego końca świata. Gigant pochwalił się, że aktywnie (tj. przynajmniej raz w miesiącu) z Messengera korzysta już ponad miliard osób.

W styczniu Messenger mógł pochwalić się 800 milionami użytkowników. Dziś, siedem miesięcy później, osiągnięty został poziom pełnego miliarda. Teoretycznie oznacza to, że prawie co siódmy Ziemianin korzysta z facebookowego komunikatora. Po odjęciu od tej liczby sporej części Afryki oraz biednych krajów Europy, Ameryki Południowej i Azji… moglibyśmy dojść do wniosku, że na każde pięć osób przypada co najmniej jedna korzystająca z Messengera.

Oczywiście liczenie to można obrócić też w drugą stronę. Wśród liczonych użytkowników mogą bowiem być też tacy, którzy tylko zainstalowali, wypróbowali, po czym więcej już do aplikacji nie wracali. Tak czy inaczej Facebook może mówić o ogromnym sukcesie swojego narzędzia – to już trzecia aplikacja tej ekipy, która osiągnęła ten pułap – po samym portalu oraz komunikatorze WhatsApp.

Źródło: Recode, Facebook

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Skaza

  Mieszczę się w zakresie 1-6 osób :)

  A teraz nie jest tak, że odwiedzając stronę twarzoksiążki na smartfonie, to instalacja komunikatora jest niejako wymuszona? Chyba pojawił się tekst związany z taką praktyką Facebooka.

  1
 • avatar
  DaroBenchmarkPC
  Używam tej aplikacji bo zostałem do tego zmuszony. Kiedyś udawało mi się to ominąć, a teraz nawet kilkukrotne odświeżenie strony nie pomaga. Dlaczego nie ma przycisku "Nie, dziękuję"? Przecież jak się komuś nie podoba to powinna być taka opcja, a nie wymuszona...
  1
 • avatar
  Q'bot
  A ja myślałem, że MSN Messanger już prawie zniknął z rynku...
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  Wcale sie nie dziwie, swietna aplikacja. Szczegolnie przydatna jak ma sie znajomych/rodzine za granica.