Internet

Rooms - aplikacja do anonimowych rozmów od… Facebooka

przeczytasz w 1 min.

Całość jest zainspirowana i działa na podobnej zasadzie co fora czy chaty, ale jednocześnie dostosowana jest do obecnych, mobilnych czasów.

Facebook Rooms

Czy Facebook kojarzy się wam z anonimowością? Nam też nie – ekipa Marka Zuckerberga, a konkretnie jego Facebook Creative Labs – chce to jednak zmienić. Udostępniona została właśnie aplikacja Rooms, która konwersacje bez konieczności podawania swoich danych (i bez integracji z kontem na Facebooku) ma umożliwiać. Josh Miller – głowa tego projektu – przyznaje, że całość jest zainspirowana i działa na podobnej zasadzie co fora czy chaty, ale jednocześnie dostosowana jest do obecnych, mobilnych czasów.

Po pobraniu aplikacji Rooms, użytkownik może dołączyć do jednego z pokojów lub utworzyć swój własny. Wszystkie one podzielone są ze względu na tematykę, miejsca, wydarzenia itd. Będąc w pokoju otrzymamy także możliwość wygenerowania kodu QR, dzięki któremu możemy zaprosić innych użytkowników do dołączenia się. I choć technologia ta zbiera obecnie mieszane recenzje, to sposób, w jaki wykorzystać chce ją Facebook brzmi naprawdę nieźle.

To jak z tą anonimowością? Cała koncepcja Rooms koncentruje się na tym, że jeśli tylko chcemy, to nie musimy podawać żadnych danych ani łączyć się z kontem na Facebooku. Jedyny wymóg to podanie adresu e-mailowego, ale i on nie musi być oficjalny (bylebyśmy tylko byli w stanie zatwierdzić weryfikację). Ustalamy swój pseudonim (który następnie możemy dowolnie zmieniać) i rozpoczynamy konwersację.

Obecnie aplikacja Rooms dostępna jest wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS. Taka sytuacja jednak najprawdopodobniej nie utrzyma się zbyt długo.

Źródło: Wired, iTunes

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  Anonimowych :D
  • avatar
   Gonsiorr
   3
   Super anonimowość podaj Emil i nick a IP sami sobie wezmą. I anonimowość ...
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Ciekawe co następne, anonimowy facebook bez podawania danych? :P
    • avatar
     Szala
     2
     Ogólnie na nowo wynaleźli IRC'a. Żadnej anonimowości tam nie ma bo wszystko przechodzi przez ich serwery.
     • avatar
      Artur-9
      2
      Anonimowo buhahaha
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Czat wp z przed dekady wynaleziony na nowo i teraz bedzie hit :) fb wynalazl cos nowego to musi byc genialne, jak oni na to wpadli!!!

       Btw majac ip w czasach telefonow, i dynamicznego ip to nic im to nie da wiec nie lapie paniki z ip. W ciagu 24 h dostaje z 8-12 ip codzienne. Wiec powiazywanie ip z chata z ip do ktorego loguje sie na fb nie jest oczywiste.