Internet

Facebook wycofuje swoją usługę mailową

przeczytasz w 1 min.

Wlaściciele portalu przyznają, że okazała się ona niewypałem.

Facebook mail

Nie jest tajemnicą, że Facebook chce zawładnąć całym Internetem. Wygląda jednak na to, że w niektórych sektorach jest to po prostu niemożliwe. Portal Marka Zuckerberga poinformował, że projekt mailowy został oficjalnie zakończony.

W 2010 roku najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie uruchomił usługę pocztową o domenie @facebook.com. Miała ona na celu umożliwienie internautom wysyłanie wiadomości e-mail za pośrednictwem funkcji Wiadomości. Mijały tygodnie, miesiące, lata… i usługa nie potrafiła nabrać rozpędu, nawet pomimo tak ogromnej bazy użytkowników. Mark Zuckerberg musiał więc dać za wygraną i powiedzieć: „to koniec”.

Facebookowa usługa pocztowa została pozbawiona wielu funkcji, które inni dostawcy oferowali już od wielu lat. Użytkownicy nie brali z tego powodu tej opcji na poważnie. Rzecznik Facebooka powiedział – „Zdecydowaliśmy się na to, ponieważ większość ludzi nie używała swoich facebookowych adresów e-mail”. 

Zamknięcie usługi planowane jest na początek marca i… ma sens. „Mail” niepotrzebnie zajmuje miejsce, które Facebook zamierza wykorzystać w inny sposób, mianowicie koncentrując się na szybszych środkach komunikacji, jak na przykład usługi mobilne. Potwierdzeniem tych słów może być chociażby ostatni głośny zakup platformy WhatsApp.

Źródło: Neowin

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Facebook i WhatsApp tematy namber lan. Co do samego newsa, to gdybyscie tego nie napisali to zapewne prawie nikt by nie zauwazyl ze cos co wedlug mnie bylo martwe zniknelo.
  • avatar
   aquadigger
   6
   Mało kto wiedział o tym, że ma tam e-mail :D
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    No i dobrze bo żydek jeszcze maile mógłby czytać, a tak czyta tylko te z czatu
    • avatar
     Fiona
     1
     Kurde tyle mnie ominęło, a wystarczyło założyć konto na FB

     gapa ze mnie :(
     • avatar
      michal0120
      0
      ja się z tego newsa dowiedziałem że coś takiego było
      • avatar
       Alladen
       0
       To facebook miał skrzynkę mail'ową ???