Internet

Roskomnadzor zdecydował: Facebooka w Rosji nie będzie

przeczytasz w 1 min.

Roskomnadzor podjął decyzję o blokadzie Facebooka na terenie całej Rosji.

Informację o zablokowaniu dostępu do Facebooka opublikowała rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti.

Rosja zablokowała Facebooka

Jaki jest powód odcięcia Rosjan od Facebooka? Rosyjskiemu regulatorowi nadzoru mediów już od jakiegoś czasu nie podobało się, że Facebook – podobnie jak i inne serwisy społecznościowe – pozwala na publikowanie informacji o inwazji Rosji na Ukrainę, w tym szczegółów o stratach poniesionych przez armię rosyjską oraz jej atakach na cywilów.

Roskomnadzor napisał w oświadczeniu, że od października 2020 roku doszło ze strony Facebooka do 26 przypadków dyskryminacji rosyjskich mediów. Sytuację zaognił fakt, że w ostatnich dniach zablokowano dostęp do rosyjskich profili RIA Novosti, kanału telewizyjnego Zvezda, a także stron Sputnika czy Russia Today.

Wojna w Ukrainie i blokada mediów

Ten krok w sumie nie powinien być zaskoczeniem. Wcześniej występowały trudności z dostępem do zachodnich mediów na terenie Federacji Rosyjskiej. Internauci skarżyli się na problemy z działaniem m.in. BBC Russian i Deutsche Welle.

Roskomnadzor zarzuca zachodnim mediom sianie dezinformacji i podżeganie do wojny. Miał również pretensje do Twittera o nieusuwanie wpisów uznanych przez Kreml za fałszywe, a także używanie zwrotów „wojna” czy „inwazja” na Ukrainie zamiast „operacja specjalna”. W efekcie, szybkość działania Twittera na komputerach została znacząco ograniczona. Media niezależne są blokowane i oskarżane o rozpowszechnianie kłamstw na temat sytuacji w Ukrainie.

Źródła: RIA Novosti, wirtualnemedia

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michal_mat
  14
  Z jednej strony dobrze, bo facebook zasłużył na wyłączenie na całym świecie, z drugiej - mendy zamykają wszystko gdzie ludzie moga znaleźć jakiekolwiek informacje inne niż oficjalne. Jak za CCCP, własnie wyłaczyli tez twittera czy dostęp do BBC
  • avatar
   studionti
   4
   Putler zdecydował, że w sowieckiej rasyji nicziewo już nie budzie.
   • avatar
    coder
    3
    w Polsce też powinni to zblokować
    • avatar
     Adrianwo
     1
     Zabić Putina!!!
     • avatar
      gicmo
      1
      "Roskomnadzor", "Smiersz" - nazwy mają zawsze niepozostawiające wątpliwości.
      - Kochanie, kto dzwonił?
      - Rooos-kooom-naaad-zooor...
      - ...
      • avatar
       Ziomboy451
       -2
       Robi się poważnie, Julką z Rosji jak zablokują jeszcze Instagrama to GG po wojnie
       • avatar
        JanoSzopa
        -34
        Chcesz być bogaty? Chcesz mieć wielka wille z basenem? Chcesz jeździć luksusowymi brykami? Chcesz uprawiać seks codziennie z nowymi pięknymi kobietami? Za pewne odpowiedz na wszystkie pytania brzmi tak!
        Zacznij handlować kryptowalutami a to wszystko się spełni! Ja jusz to mam! Kasę wielki dwór i codzienne orgie z pięknymi kobietami jakie wy widzicie w telewizji i plejboju! Teraz czas na ciebie!
        Zarejestruj się w aplikacji Crypto com i skorzystaj z mojego linku polecającego a otrzymasz na start az 25$ w kryptowalucie cro! Nie czekaj dłużej bogactwo, imprezy i piękne laski czekajo!
        jjey2xxs9c