Internet

Fan za 20 groszy, kupują ich na Facebooku

przeczytasz w 1 min.

Fani serwisu na Facebooku to oczywiście prestiż - im więcej tym lepiej, ale też znakomite narzędzie do komunikacji z czytelnikami. Czytelnikami? No właśnie...

Nasz facebookowy profil na dzień dzisiejszy liczy sobie 370 uczciwie zdobytych fanów (i wciąż nie obrazilibyśmy się, gdyby było ich więcej :-)), istnieją jednak liczne strony nie do końca zadowolone ze swoich rezultatów. Potrzeby rynku zaspokoili młodzi przedsiębiorcy z Allegro, którzy  sprzedają... "fanów". Setkę nowych sympatyków za zaledwie 20 złotych zdobędziemy już w jedną dobę. Na 900 kolejnych wystarczy poczekać tydzień.

Wedle potwierdzonych zapewnień sprzedawcy nie są to fałszywe profile tylko prawdziwi ludzie prowadzący aktywne życie na łamach serwisu. Co więcej - jego zdaniem zostają oni fanami naszej strony nie w drodze błagań, spamu czy przymusu (na przykład w ramach jakiegoś programu partnerskiego). Autora aukcji musi cechować zatem naprawdę imponująca charyzma.

Niedawno amerykańscy specjaliści od reklamy wyliczyli, że jeden facebookowy fan niesie za sobą gigantyczny potencjał marketingowy, a jego rzeczywistą wartość ustalili na poziomie 10$. Na Allegro taki sympatyk kosztuje 20 groszy.

Facebook jest obecnie największym serwisem społecznościowym świata, a po przyjęciu określonych kryteriów - najchętniej odwiedzaną witryną, bijąc pod tym względem nawet Google. Staje się internetowym odpowiednikiem realnego życia i choć w Polsce dopiero zaczyna zdobywać popularność, na zachodzie korzystają z niego miliony ludzi, w tym niemal wszystkie gwiazdy, sportowcy, politycy i inni wpływowi ludzie - kilka dni temu do grona facebookowiczów dołączył Bill Gates we własnej osobie.

Źródło: Allegro

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vassago
  0
  "...jeden facebookowy fan niesie za sobą gigantyczny potencjał marketingowy, a jego rzeczywistą wartość ustalili na poziomie 10$."

  Tego nie do końca kumam. Mam profil na FB od kilku lat i nigdy nie wydałem tam żadnej kasy a i nachalnych reklam jak np. na WP jakoś nie widzę więc na czym polega ten potencjał? No chyba, że bez mojej zgody Facebook udostępnia za kasę moje dane osobowe. Ma ktoś jakieś wyjaśnienie o co chodzi?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To robimy 1mln fanów benchmarka? ^^
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Chodzi o przywiązanie do marki i łatwiejszy kontakt z potencjalnymi klientami. Firma niskim kosztem dociera do swoich potencjalnych odbiorców, fanów, klientów i nie musi wydawać duże pieniądze na reklamę, bo wystarczy umieścić post a on dotrze do wszystkich fanów.

    Rada dla benchmark.pl : jeśli chcecie mieć więcej fanów, zorganizujcie konkurs tylko dla fanów na facebook-u. Zobaczycie ilu Wam nowych przybędzie.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To ile w końcu?
     20 groszy czy złotych ?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jak wyłożysz 100zł za dodatkowych członków serwisu xD
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Facebook to zło które należy zniszczyć, zaczynając od naszej klasy.