• benchmark.pl
 • Gry
 • Mapa w Far Cry 4 nawet mniejsza od tej z Far Cry 3 - powinniśmy się martwić?
Gry

Mapa w Far Cry 4 nawet mniejsza od tej z Far Cry 3 - powinniśmy się martwić?

przeczytasz w 1 min.

Ubisoft nie chce kroczyć tą samą drogą co wszyscy producenci i zamiast zwiększenia mapy zdecydowano się na nieco inny zabieg.

Far Cry 4 gra

O nowej odsłonie serii Far Cry słyszymy ostatnio bardzo często. Zdecydowana większość zapowiedzi wygląda naprawdę dobrze, ale nie brakuje też takich, które niektórym graczom nie za bardzo się podobają.

Wprawdzie rozmiar mapy nie jest najważniejszy, ale nie brakuje osób, które liczyły na to, iż teren działań będzie w Far Cry 4 większy od tego co widzieliśmy w Far Cry 3. Ostatnio sugerowano, że w kwestii tej spodziewać trzeba się czegoś podobnego, ale teraz dowiadujemy się, że mapa może być w nowej grze nieco mniejsza.

Rewelacjami takimi podzielił się Alex Hutchinson, który stwierdził, iż Ubisoft nie chce kroczyć tą samą drogą co wszyscy producenci i zamiast tylko zwiększyć mapę zdecydowano się na nieco inny zabieg.

"Tworząc Far Cry 4 czuliśmy, że rozmiar mapy w Far Cry 3 był naprawdę dobry. Być może nawet nieco ją zmniejszyliśmy. Zamiast iść w większy obszar będziemy koncentrować się na gęstości. Dla mnie ważniejsze było upakowanie większej ilości wydarzeń, miejsc w których można spotkać NPC [niegrywalne postaci - przyp. red.] lub natknąć się na wrogów robiących niezwykłe rzeczy."

Jeśli teren działań rzeczywiście wypełniony będzie wieloma atrakcjami, to chyba nie powinniśmy martwić się o brak zajęć. Jednocześnie warto wspomnieć o nowym materiale wideo dotyczącym gry. Na oficjalnym blogu producenta pojawił się filmik będący podsumowaniem obecności Far Cry 4 na targach E3.


Premiera Far Cry 4 odbędzie się w listopadzie. Gra ma być dostępna na PC, a także konsolach PlayStation 4Xbox One oraz PlayStation 3 i Xbox 360.

Źródło: segmentnext

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  limera1n
  11
  czyżby wieksza mapa w DLC?
  • avatar
   Dragonik
   10
   Ok jeśli mapa będzie mniejsza, przez co nie będzie wiało nudą to jestem za
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    To zdanie powinno tak wyglądać ,,zmniejszyliśmy mapę oraz jakość grafiki by konsolowi gracze nie czuli się urażeni że ich sprzęt nie wyrabia"
    • avatar
     TitoBandito01
     1
     Mniejsza mapa podstawowa = więcej map w DLCkach.
     • avatar
      sm0k01
      1
      Nie liczy się wielkość, ale jakość :)
      • avatar
       krynka
       0
       "Być może można nawet nieco ją zmniejszyliśmy." Czegoś tu nie brakuje?
       • avatar
        RafiXll
        0
        Oczywiście dlc otworzy zamkniętą część mapy :/
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Miałem okazję pograć w 3 część, ciekawe jaka jest ta w graniu