Gry

Ciężarówki na start - dziś premiera gry FIA ETRC

przeczytasz w 1 min.

Zasiądź za kierownicą 5-tonowej ciężarówki i weź udział w mistrzostwach. Dziś na rynku debiutuje gra FIA European Truck Racing Championship.

45 ciężarówek marek takich jak Volvo, Man, Mercedes czy Iveco oraz 14 torów, wśród których znajdują się Hungaroring, Zolder, Le Mans Bugatti, Laguna Seca i Fuji Speedway – to czeka na nas w grze FIA European Truck Racing Championship, która oficjalnie jest już dostępna w czterech wersjach: na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch

Do naszej dyspozycji oddanych zostało 5 trybów zabawy dla jednego gracza i tyle samo trybów rozgrywki wieloosobowej (na czele z dzielonym ekranem). Każda runda składa się z 4 wyścigów na dystansie 45 kilometrów, w których rywalizują ze sobą kierowcy za kierownicami 12 ciężarówek. Podczas walki na torze trzeba wykazać się umiejętnościami w opanowaniu tak potężnej maszyny, ale też w przemyślany sposób chłodzić hamulce (mając do dyspozycji 200 litrów wody) i uważać na to, co się robi, aby uniknąć kar. 

FIA European Truck Racing Championship screen

Grę stworzyło studio N-RACING, wykorzystując silnik KT Engine (znany między innymi z serii WRC i V-Rally), dzięki czemu „udało się wiernie odwzorować trudność prowadzenia pojazdu oraz wiele unikalnych elementów wyścigu” – jak przekonuje wydawca, którym jest Bigben Games. Na jego kanale pojawił się premierowy zwiastun FIA European Truck Racing Championship – możecie go obejrzeć poniżej.

FIA European Truck Racing Championship – trailer premierowy gry:

A jeśli chcecie przyjrzeć się samej rozgrywce, to spodobać powinien wam się inny materiał, przedstawiający zapis wyścigu na torze Indianapolis. Oto on… 

FIA European Truck Racing Championship – gameplay:

Źródło: Bigben Games, FIA ETRC, Steam

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    marianb
    0
    I od razu na torrentach.