Gry

Filmowa adaptacja Uncharted rodzi się w bólach

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Filmowe Uncharted ma nowego scenarzystę. Został nim Joe Carnahan.

Filmy na podstawie gier nie są niczym nowym, chociaż o efektach można by zapewne dyskutować długo i niekoniecznie wyłoniłby się z tego pozytywny dla producentów wniosek. Mimo to podejmowane są kolejne próby, jedna z nich dotyczy cenionego w naszej branży Uncharted. Sony zdaje się mieć tutaj mocno pod górkę.

Chociaż filmowa adaptacja Uncharted zapowiedziana została już kilka lat temu, postępów w pracach nie widać. Wątpliwe, aby dość szybko się to zmieniło. Właśnie poinformowano bowiem, iż cały projekt ma nowego scenarzystę.

Został nim Joe Carnahan. Być może niektórym jest on znany, co z racji pracy przy takich produkcjach jak „Drużyny A” czy „Stretch” nie powinno dziwić. Jak sam podkreśla, chciałby jednocześnie odpowiadać za reżyserię, ale inne obowiązki na to nie pozwolą.

„W idealnym świecie chciałbym zrobić jedno i drugie, ale teraz jestem w stanie zająć się jedynie scenariuszem. Archeologia dzisiaj jest sama w sobie starożytnością, ale ten świat zawsze mnie fascynował. Zwłaszcza, gdy idziesz do muzeum i zaczynasz zastanawiać się, jak dany przedmiot tam wylądował.”

Wspominane już inne obowiązki to głównie Bad Boys 3, które Joe Carnahan reżyseruje. Uncharted do kin zawitać miało latem przyszłego roku, ale już mówi się, że czeka nas zmiana terminu. Oczywiście na późniejszy.

Źródło: screenrant, variety

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  prime27pl
  Jak ma wyjść kicha to lepiej sobie darować.
  7
 • avatar
  agnus
  Przecież te gry to niemalże filmy. W ogóle ekranizacji nie potrzebują. Tylko puścić nagraną rozgrywkę z YT i kasować po 20 zeta.
  5
 • avatar
  kitamo
  wole by nic nie wychodziło. Nie jest to nikomu potrzebne.
  2
 • avatar
  -AKATSUKI-
  Nareszcie przejzeli na oczy ze taka kaszanka nie ma prawa bytu ujzec swiatla dziennego, Wyszla totalna porazka jako nisko budzetowy chlam na PS4 to se daruja z filmem haha..
  -6
 • avatar
  Łysy64
  EE nie ma tak źle Tomb Rider był fajny, Resident evil także, Max Payne był niedoceniony dla mnie fajny, Prince of Persja, wyszedł fajnie, no i tegoroczny Warcraft dostał niezłe oceny (osobiście nie widziałem) Uncharted nie będzie trudniejszy do nakręcenia niż Warcraft. ALe zobaczymy.