Oprogramowanie

Firefox 3 nadciąga... jak dynamit?

przeczytasz w 0 min.

Wygląda na to, że prace nad kolejną wersją przeglądarki Firefox zmierzają ku końcowi. Jednak trzecia, stabilna wersja aplikacji, najprawdopodobniej pojawi się dopiero w przyszłym roku. Jak twierdzą przedstawiciele Mozilla Foundation, prace wkraczają w ostatnie stadium ale szanse na premierę jeszcze w tym roku są niewielkie. Przypomnijmy, że przedstawiony kilka miesięcy temu plan zakładał premierę trzeciej odsłony programu w grudniu tego roku.

Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu pojawi się release candidate (Firefox 3 RC1), który jak wiadomo stanowić będzie preludium do wydania finalnej wersji aplikacji. Póki co team Mozilla skupił się na problemach związanych z stabilnością oraz poziomem bezpieczeństwa przeglądarki. Wśród celów jakie wyznaczyli sobie programiści jest również dopracowanie mechanizmu wyszukiwania informacji w historii przeglądanych strony oraz zakładkach. Konieczne jest również dopracowanie menadżera plików oraz obsługi przez przeglądarkę kluczowych dla jej pracy standardów internetowych – jak wiadomo, nie wszystkie przeglądarki są w pełni zgodne z „standardami”.


Wiele innych informacji na temat aktualnego stanu projektu znajdziecie na blogu Mike'a Beltznera – członka teamu programistów Mozilla Foundation.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login