Oprogramowanie

Firefox 3 nadciąga... jak dynamit?

przeczytasz w 0 min.

Wygląda na to, że prace nad kolejną wersją przeglądarki Firefox zmierzają ku końcowi. Jednak trzecia, stabilna wersja aplikacji, najprawdopodobniej pojawi się dopiero w przyszłym roku. Jak twierdzą przedstawiciele Mozilla Foundation, prace wkraczają w ostatnie stadium ale szanse na premierę jeszcze w tym roku są niewielkie. Przypomnijmy, że przedstawiony kilka miesięcy temu plan zakładał premierę trzeciej odsłony programu w grudniu tego roku.

Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu pojawi się release candidate (Firefox 3 RC1), który jak wiadomo stanowić będzie preludium do wydania finalnej wersji aplikacji. Póki co team Mozilla skupił się na problemach związanych z stabilnością oraz poziomem bezpieczeństwa przeglądarki. Wśród celów jakie wyznaczyli sobie programiści jest również dopracowanie mechanizmu wyszukiwania informacji w historii przeglądanych strony oraz zakładkach. Konieczne jest również dopracowanie menadżera plików oraz obsługi przez przeglądarkę kluczowych dla jej pracy standardów internetowych – jak wiadomo, nie wszystkie przeglądarki są w pełni zgodne z „standardami”.

Wiele innych informacji na temat aktualnego stanu projektu znajdziecie na blogu Mike'a Beltznera – członka teamu programistów Mozilla Foundation.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!