Oprogramowanie

Firefox wieloprocesorowy? Bardziej stabilny, wydajniejszy

Stachu Piwowar | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Stachu Piwowar
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Mozilla rozpoczyna projekt mający na celu wprowadzenie do Firefoxa obsługi wieloprocesowej. Dzięki temu, Firefox będzie uruchamiany w kilku procesach. Ma to umożliwić podział zadań na poszczególne rdzenie: jeden będzie wyświetlał stronę, a drugi zajmie się czymś innym.

Co ciekawe, gdy zawiesi się jedna z zakładek, reszta pozostaje w normie, tak jak byśmy mieli do czynienia z kilkoma otwartymi oknami. Efekt będziemy zawdzięczać wielowątkowości. Dotychczas z takiego rozwiązania korzysta IE, oraz Chrome.

Pierwsze wersje Beta przeglądarek korzystających z dobrodziejstw kilku rdzeni pojawią się za rok. Niestety jest to dopiero początek prac i niewiele informacji jest pewnych.

Źródło: dobreprogramy.pl

 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sevae
  Nie wiem czy to dobry pomysł żeby takie programy obciążały więcej rdzeni... FF nawet jak się wiesza (ostatnio wcale) to i tak zapamiętuje wszystkie karty.
 • avatar
  force
  "Mozilla rozpoczyna projekt mający na celu wprowadzenie do Firefoxa obsługi wieloprocesowej. Dzięki temu, Firefox będzie uruchamiany w kilku procesach. Ma to umożliwić podział zadań na poszczególne rdzenie: jeden będzie wyświetlał stronę, a drugi zajmie się czymś innym."

  Czym?? Zrobi mi kawę??
 • avatar
  Konto usunięte
  a ja i tak korzystam z IE - tylko na win mobile mam opere