Oprogramowanie

Firefox wieloprocesorowy? Bardziej stabilny, wydajniejszy

przeczytasz w 1 min.

Mozilla rozpoczyna projekt mający na celu wprowadzenie do Firefoxa obsługi wieloprocesowej. Dzięki temu, Firefox będzie uruchamiany w kilku procesach. Ma to umożliwić podział zadań na poszczególne rdzenie: jeden będzie wyświetlał stronę, a drugi zajmie się czymś innym.

Co ciekawe, gdy zawiesi się jedna z zakładek, reszta pozostaje w normie, tak jak byśmy mieli do czynienia z kilkoma otwartymi oknami. Efekt będziemy zawdzięczać wielowątkowości. Dotychczas z takiego rozwiązania korzysta IE, oraz Chrome.

Pierwsze wersje Beta przeglądarek korzystających z dobrodziejstw kilku rdzeni pojawią się za rok. Niestety jest to dopiero początek prac i niewiele informacji jest pewnych.

Źródło: dobreprogramy.pl

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sevae
  0
  Nie wiem czy to dobry pomysł żeby takie programy obciążały więcej rdzeni... FF nawet jak się wiesza (ostatnio wcale) to i tak zapamiętuje wszystkie karty.
  • avatar
   force
   0
   "Mozilla rozpoczyna projekt mający na celu wprowadzenie do Firefoxa obsługi wieloprocesowej. Dzięki temu, Firefox będzie uruchamiany w kilku procesach. Ma to umożliwić podział zadań na poszczególne rdzenie: jeden będzie wyświetlał stronę, a drugi zajmie się czymś innym."

   Czym?? Zrobi mi kawę??
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    a ja i tak korzystam z IE - tylko na win mobile mam opere