Karty graficzne

Point of View ogłosił upadłość - to już koniec producenta kart graficznych

z dnia
Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
33 komentarze Dyskutuj z nami

Firma Point of View zajmowała się produkcją kart GeForce, niemniej jednak u nas nie cieszyła się zbyt dużą popularnością.

GeForce GTX 980 - jedna z ostatnich kart graficznych w ofercie Point of View

Point of View ogłosił swoją upadłość i tym samym wycofał się z rynku kart graficznych. Producent ten nie cieszył się jednak u nas zbyt dużą popularnością.

Firma Point of View została założona w 2000 roku w Holandii i początkowo oferowała karty graficzne z serii GeForce (w tym fabrycznie podkręcone modele z serii Charged, Ultra Charged i Beast projektowane przez zespół TGT Tuning Team). W międzyczasie producent poszerzył swój asortyment o tablety, drony i urządzenia smart home.

Pierwsze problemy pojawiły się w 2013 roku, gdy swoją upadłość ogłosił zespół TGT Tuning Team. Najwyraźniej od tego momentu nic się nie poprawiło, bo niedawno wniosek o upadłość złożyła też cała firma Point of View (szczegóły sprawy jeszcze nie zostały ujawnione).

Przy okazji warto wspomnieć, że niedawno swoją działalność zakończyła także firma VTX3D.

Źródło: Guru3D

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Himoto
  Mało znana firma, w większości sklepów w ogóle nie istniejąca. Rynek z wielu małych graczy zaczyna się oczyszczać i pozostaną głównie tylko duże i dobrze znane marki.
  To samo mogłoby zacząć się robić w Polsce z budowlańcami, firmami od mebli itd. Mieszkam w małym mieście około 100tyś ludzi, a firm i firemek zajmujących się meblami na wymiar, składaniem szaf i zabudów z drzwiami przesuwnymi jest ciągle nie mniej niż 40, tak samo a być może i gorzej jest z firmami budowlanymi gdzie każdy "pan Czesio" zakłada własną 1 osobową firmę, a na remonty przychodzi 6 nieopodatkowanych złamasów którzy nawet płytek dobrze położyć nie potrafią :P widzę to na co dzień, i aż się płakać ze śmiech chce "w jakiej ja rzeczywistości żyję".
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  I bardzo dobrze przez 15 lat padly mi wszystkie karty graf. od tego producenta i 1 tablet
  -1
 • avatar
  AntySyjon
  Szkoda zawsze kiedy mała firma upada a monopoliści mają się świetnie
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  moze dlatego ze wszystkie byly na chipach nvidi, wlaczajac w to tablet
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  Leży 7300GT
 • avatar
  Konto usunięte
  Mój pierwszy komputer wyposażony był w kartę graficzną Point of View GeForce FX5200 128MB na szynie 64 bit. Nigdy jej nie zapomnę ;-)
 • avatar
  Q'bot
  Ehh... miało się tego GF'a FX 5700 128MB od Point of View... nawet FarCry chodził na średnich płynnie ^^

  Po przesiadce z GF 2 MX 400 to był dopiero wypas...
 • avatar
  Konto usunięte
  Kiedyś kupiłem GTX 320 tej firmy i do dziś działa jeśli chodzi o kulturę pracy to nowe karty innych firm mogą schować się w buty... Fakt mało znana firma ale dobrze wspominam jej jakość... dodam, że nie tania firma bynajmniej swego czasu.
 • avatar
  DaroBenchmarkPC
  Miałem GTX 660 od POV :) Oferował praktycznie to samo co np. MSI, ASUS nie za 700zł, a za 450-500zł :) Tylko chłodzenie trochę lipa bo do 86 stopni się dochodziło.
 • avatar
  piotr.potulski
  Niszowe firemki powstają i upadają - nic specjalnego. Gdyby nie znikome koszty opracowania karty, bo całość sprowadza się do zrobienia płytki wg. schematu, zlecania montażu części wg. specyfikacji i zamówienia radiatora, to lista producentów kart graficznych byłaby tak samo długa jak lista producentów płyt głównych.