Mobile

Fitbit Pay już dostępne w Polsce - płać zegarkiem lub opaską

przeczytasz w 1 min.

Santander Bank Polska jako pierwsza instytucja finansowa w kraju ogłosił wprowadzenie do oferty obsługi płatności Fitbit Pay. FitBit to producent opasek sportowych i zegarków i to właśnie je będzie można użyć do płacenia.

Jeszcze kilka lat temu temat płatności mobilnych nie był tak powszechny jak ma to miejsce dziś. Teraz nie dziwi osoba, która korzysta ze smartfona do uregulowania płatności. Rynek tych usług jest jednak tak szeroki, że czeka nas jeszcze wiele premier. Następnym producentem, który może pochwalić się obsługą płatności mobilnych w Polsce jest Fitbit.

Fitbit Pay - dla kogo, jak, gdzie

Fitbit to producent między innymi takich akcesoriów jak Fitbit Charge 3 (opaska, tutaj dostępność usługi płatności pojawi się w listopadzie 2018 w wersji Special Edition) czy Fitbit Versa lub Ionic (smartwatche, które obsłużą płatności mobilne). Firma, która jest jednym z liderów rynku urządzeń ubieralnych, ale w Polsce wciąż nie czuje się dobrze rozpoznawalna. Fitbit oferuje własny mechanizm płatności mobilnych Fitbit Pay. Pierwszą instutucją, której klienci będą mobli skorzystać z możliwości płacenia zegarkiem lub opaską Fitbit, jest Santander Bank Polska.

Fitbit Pay

Korzystanie z FitBit Pay wygląda podobnie jak w innych systemach płatniczych. Za pomocą aplikacji dostępowej do zegarka wprowadzamy dane naszej karty płatniczej do tak zwanego Fitbit Wallet. Usługa wspiera dziś 100 banków i systemy płatnicze takie jak American Express, Visa i Mastercard. Fitbit Pay zapewnia zabezpieczenie kodem PIN, a funkcję płatności aktywujemy wciskając i przytrzymując lewy przycisk zegarka/opaski.

Źródło: Fitbit

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PITUCH1
  -1
  a ja nie mam lewego przycisku :(((
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ile trzeba wydać dodatkowo na taką opaskę ?? dla mnie prościej jest wyciągnąć telefon z kieszeni i przyłożyć niż wykręcać sobie rękę aby ją przyłożyć do czytnika umieszczonego po prawej stronie - bo akurat ktoś stanął za tobą bardzo blisko - pomysł fajny ale ...
   A tak przy okazji - ile ta opaska waży że gość na fotce musi sobie podpierać rękę w łokciu ?? ;P ;)
   • avatar
    Wasek
    0
    Nie za bardzo rozumiem kto mógłby chcieć z tego korzystać. Większość ludzi posiada telefon z Androidem i iOS'em. Oba te systemy mają swój system płatności zbliżeniowej w polsce - Google i Apple Pay. Oba systemy również wspierają zegarki ze swoim systemem do płatności zbliżeniowych tak samo jak w telefonie. Jaki sens jest przejść na FitBit Pay? To nie jest tak, że oferują coś więcej niż to co wszyscy mamy w telefonach i zegarkach.