Gadżety

Pracuj i trenuj w tym samym momencie

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

FlexiSpot Deskcise Pro to rowerek treningowy i biurko w jednym, a więc możliwość pracowania i ćwiczenia w tym samym czasie.

Jedną z największych wad siedzącej pracy jest niewielka ilość ruchu. Twórcy wynalazku FlexiSpot Deskcise Pro przynoszą rozwiązanie. Co byście powiedzieli na biurko, które równocześnie jest rowerkiem treningowym? Na takie połączenie zdecydowali się twórcy tego produktu.

FlexiSpot Deskcise Pro jest pełnoprawnym rowerkiem (z ośmioma „prędkościami” i stabilną podstawą) oraz równie pełnoprawnym biurkiem (z siedziskiem i blatem o regulowanej wysokości – możliwe jest nawet ustawienie go tak, by można było komfortowo pracować na stojąco).

Wprawdzie na rynku są już dostępne tzw. rowerki podbiurkowe, ale Deskcise Pro jest – według producenta – najbardziej uniwersalnym i mobilnym sprzętem pozwalającym równocześnie pracować i trenować. Faktem jest też, że otrzymał on nagrodę „CES 2018 Innovation Award”. Cena? 500 dolarów. Prezentacja? Oto ona:

Dajcie znać w komentarzach, co o tym myślicie, a jeżeli jednak wolicie klasyczne rozwiązania i ćwiczenia po pracy, a nie w trakcie, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym tłumaczymy, jak stworzyć sobie prawidłowe stanowisko przed komputerem.

Źródło: Digital Trends

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  behemot
  No bez jaj…

  Rozumiem ideę pracy na stojąco, ale to już przesada. Człowiek ani nie skupi się na pracy, ani na ćwiczeniu, co w sumie jest dobrze widoczne nawet na filmiku - każdy jeździ z kręgosłupem wygiętem niczym u najeżonego kota.

  Kolejny produkt dla amerykanów i ich przechowywalni (https://en.wikipedia.org/wiki/Self_storage), nie minie nawet miesiąc od zakupu i ten wynalazek niechybnie tam trafi.
  5
 • avatar
  Snack3rS7PL
  Ponoć ćwiczenia dają większy efekt, gdy skupimy się bezpośrednio na nich, ale jako rozwiązanie kompromisowe? Czemu nie : )
  3
 • avatar
  Nefae
  Ciekawe ile to coś ma wspólnego z prawidłową pozycją siedzącą, czy to rowerową czy biurową.
  3
 • avatar
  smar.n
  Powinien być zakaz "pedałowania" w czasie pracy.
  3
 • avatar
  Daj chipsa
  Ja podczas jazdy na rowerku z prędkością 18-21 kmh ledwo mogę grać w bingo na fonie więc nie wyobrażam sobie efektywnej pracy i pedałowania jednocześnie, albo jedno albo drugie.
  2
 • avatar
  sebmania
  Najlepiej jak się pedałuje i cały stolik się trzęsie i niemożna nic przeczytać
  1
 • avatar
  Trenażer wyjdzie taniej i lepiej.
  1
 • avatar
  patol1984
  to benchmark czy tv mango ;d
  1
 • avatar
  xfire25
  w przerwie od pracy obejrzeć jakiś film czemu nie ale żeby pracować przy tym?
  1