• benchmark.pl
 • Foto
 • Oglądaj zdjęcia 360 stopni na Flickr za pomocą Samsung Gear VR
Foto

Oglądaj zdjęcia 360 stopni na Flickr za pomocą Samsung Gear VR

przeczytasz w 1 min.

Flickr VR to aplikacja dedykowana oglądaniu zdjęć 360 stopni z galerii Flickr za pomocą gogli Samsung Gear VR Powered by Oculus

Flickr VR google Samsung Gear VR

Flickr udostępnił aplikację dla rzeczywistości wirtualnej, która umożlwia oglądanie 360 stopniowych zdjęć za pomocą akcesorium Samsung Gear VR i najnowszych smartfonów Samsung. Instrukcje jak pobrać i uruchomić aplikację Flickr VR znajdziemy na dedykowanej stronie Flickr.

Zdjęć w dookólną perspektywą na Flickr jest całkiem sporo. Tylko w grupie Eqirectangular znajdziemy ich prawie 15 tysięcy. Flickr na swoim blogu zachęca do obejrzenia widoku zorzy polarnej w Finlandii i zakola na rzece Kolorado w Arizonie.

Fotografia, rzeczywistość wirtualna i smartfony o dużych rozmiarem i rozdzielczością wyświetlaczach, to trzy światy, które w dobrym momencie spotkały się w dobrym miejscu.

Dla ludzi, którzy wyrośli w świecie cyfrowych technologii, a zresztą nie tylko dla nich, oglądanie zdjęć poprzez gogle VR może okazać się podobnie emocjonującym doświadczeniem jak oglądanie kiedyś tradycyjnych slajdów. Oglądanie kolorowych zdjęć na ekranie w zaciemnionym pomieszczeniu dawało kiedyś namiastkę wrażenia zanurzenia się w ukazanym na slajdach świecie. Teraz w epoce VR w końcu można powiedzieć, że to już nie tylko namiastka, ale faktyczny efekt, który mocno oddziałuje na nasze zmysły.

Źródło: Flickr

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BluePandoraBox
  1
  polecacie jeszcze starszą wersję - odsyłacz do sklepu
  a kiedy będzie najnowsza?
  nowe gogle są ponoć lżejsze i co istotne, o blisko połowę tańsze
  • avatar
   JanekSokół
   0
   Tandeta,dziadostwo! Jakość obrazu oglądana w tych goglach to coś na wzór filmów z kaset VHS.Pomimo rozdzielczości w miarę wysokiej jesli chodzi o S6,to i tak za mało.Co najmniej 4K może tu coś zmienić,jednak żeby było na prawdę dobrze,to smartfon powinien mieć te 8K.Tak tak,niestety.Kto nie wierzy odsyłam do sklepu firmowego Samsunga.Tam przetestujecie gogle na własnej głowie.Miałem kupić i po jednym założeniu bajka prysła.