Gry

10 milionów nielegalnych pobrań Football Manager 2013

przeczytasz w 1 min.

Najwięcej było ich w Chinach (3,2 miliona), a także w Turcji, Portugalii i we Włoszech.

Football Manager 13 gra 10 milionów nielegalnych pobrań

Debiutująca w listopadzie ubiegłego roku gra Football Manager 2013 okazała się być bardzo interesująca dla wielu graczy. Niestety nie przełożyło się to na rekordowe dla producenta zyski. Dlaczego?

Odpowiedź na to pytanie być może niektórym z Was nasunęła się bardzo szybko. Powodem jest oczywiście to, że duża część z tych, którzy sięgnęli po produkcję Sports Interactive nie odwiedziła sklepów, a najzwyczajniej zdecydowała się na nielegalną kopię gry.

Skala zjawiska była duża, a opowiedział o niej ostatnio Miles Jacobson, szef Sports Interactive. Piracka wersja Football Manager 2013 opatrzona była błędem, przez który producentowi udało się ustalić adresy IP tych, którzy pobrali ją na swoje komputery.

Okazało się, że zanotowano ponad 10,1 miliona nielegalnych pobrań. Najwięcej było ich w Chinach (3,2 miliona), a także w Turcji, Portugalii i we Włoszech. Jako ciekawostkę potraktować można fakt, że jednego "pirata" odnotowano w Watykanie.

Źródło: eurogamer.net, gamefootballmanager

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yupi93
  20
  "Piracka wersja Football Manager 2013 opatrzona była błędem, przez który producentowi udało się ustalić adresy IP tych, którzy pobrali ją na swoje komputery."

  Taki błąd raczej pasuje pod celowe działanie :D
  • avatar
   Konto usunięte
   10
   Nie jestem zdziwiony, mocno przesadzaja z cena FM'ow.
   • avatar
    Tomecek
    10
    Wiele osób pobrało tę grę tylko w celu przetestowania. Pobrali, zainstalowali, pograli 15 minut i usunęli trwale grę z dysku. Nie można więc tutaj mówić, że osoby te naraziły producenta na straty.

    Dodatkowo wiele osób pobierało grę z prywatnych trackerów/warezów i nigdy nie zezwolili grze na kontakt z Internetem (aka firewall).

    Ogólnie twierdzenia i dane liczbowe zawarte w tym newsie to jedne wielkie brednie.
    • avatar
     silvver
     9
     I na pewniaka podają te 10mln, a co jeśli jeszcze kilka milionów o dziwo miało firewalla i po prostu nowy FM został przez niego zablokowany?
     To w końcu ustalili adresy IP czy zanotowali nielegalne pobrania? Bo to zupełnie co innego, jedna osoba mogła sobie pobrać po kilka razy albo ktoś mógł za pomocą dysku USB/płyty przenieść grę do kolegi i wtedy "pobrania" by nie było? :D Może jeszcze przelicznik 1 nielegalne pobranie = 1 niesprzedana kopia gry?

     Może zamiast wprowadzać takie śmieszne bugi, to skoncentrowali by się aby zrobić lepszą grę? Taką, którą gracze będą chcieli mieć oryginalną? I wcale mi tu nie chodzi o wprowadzanie na siłę wymogu stałego połączenia z siecią... Twórcy Wiedźmina sami usunęli w patchach DRMy (których zadaniem miało być to, aby ludzie nie grali w grę przed jej premierą) i jakoś nie płaczą na lewo i prawo o piractwo.
     • avatar
      bartoliniog
      7
      "Jako ciekawostkę potraktować można fakt, że jednego "pirata" odnotowano w Watykanie"
      czyżby Papież tak bardzo lubił piłkę nożną? :)
      • avatar
       gregotsw
       2
       EE, mogliby jeszcze dodać tych którzy grają na czyiś kontach steam.

       Na allegro po premierze była masa takich aukcji, że kupujesz dostęp do konta steam i masz możliwość gry online i ewentualnej aktualizacji takiej gry.


       IMO trochę za drogo ta gra się ceni, ale przy zakupie z drugiej ręki, od kogoś komu nowa część nie podpasowała to już nie tak drogo, tylko czy to tak do końca legalnie odkupywać konto steam? Chyba nie.
       • avatar
        XaRaDaS
        2
        Jasne ;) niezła plotka, teraz to dopiero będzie wysyp takich donosów, a za masowe szpiegowanie zaraz im się ktoś dobierze, bo jest to też nielegalne.
        • avatar
         Kropeczka
         1
         Dokładnie jak ktoś prześledzi kod gry i wyjdzie że to nie przypadek sami bekną...
         • avatar
          sid vicious
          1
          O grach w wersji demo nie słyszałem od wielu lat, jak chcieli sprzedawać koty w worku wydając chłam i nie dając tego ludziom przetestować, to nie dziwota, że wszystko zatoczyło i ugryzło ich w tyłek. Chytry dwa razy traci, a ludzie często stosują piractwo w ramach sprawdzenia wartości danego tytułu - więc jak ktoś się chwali, że mniej kupili a więcej spiracili to wniosek jest prosty - bubel albo za drogi bubel.
          • avatar
           Konto usunięte
           1
           10 milionow ludzi gra w gre tego typu ??? Ja pierdziu czy to ci bezrobotni po zarzadzaniu i marketingu , czy niespelnieni pilkarze ??
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Teraz 10 milionów osób pójdzie do sądu, więc SI wyjdzie na tym lepiej, bo kary będą 10 razy większe niż kosztuje gra.
            • avatar
             michael85
             0
             Producenci niech najpierw zrewiduja swoje podejście do klienta. Jeśli gra kosztuje 50 - 60 zł to mogę zapłacić i jeśli gra jest dla mnie ciekawa na pewno to zrobię. Nie zamierzam jednak płacić z gnioty typu NFS czy COD. W dodatku kupiłem oryginalne TDU1 i TDU2. TDU1 wyłączyli serwery ponad rok temu... ok jest dwójka. Niestety od kilku dni servery TDU2 dla Windows również leżą od kilku dobrych dni.
             W dodatku gra miała kilka denerwujących błędów i niedoróbek których nigdy nie usunięto.
             Więc bardzo żałuję że kupiłem oryginały!!!
             • avatar
              Konto usunięte
              -1
              mogom piratom skoczom na knage

              Rok do roku mamy odgrzewanie kotletów w grach i jednocześnie z roku na rok piractwo maleje w naszym kraju. Nikt o tym nie pisze bo to dobra wiadomość. Więc trzeba znaleźć jakaś biedną grę ... gdzie będzie producent lamentować. Panie Mateuszu napisz Pan coś sam, coś pozytywnego, od serca...a nie przepisuj durne przedruki prasy światowej.
              • avatar
               gloryseeker
               -13
               Jak gra zajmuje niecałe 3GB to nie ma się co dziwić. BF4 i nowe COD to już ponad 20 GB ściągania, to na 1 megowym łączu nawet nie ma co próbować... I tym sposobem niektórzy producenci ukrócili piractwo...
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Super kontra , dziekuje ... :)