Bezpieczeństwo

Serwis Fotoprawo radzi, jak zabezpieczyć zdjęcia przed kradzieżą w Internecie

przeczytasz w 1 min.

Eksperci serwisu Fotoprawo radzą, jak nie narazić się na kradzież własnych zdjęć?

Zabezpieczanie zdjęcia przed kradzieżą w Internecie

Serwis Fotoprawo powstał po to, by przedstawić kwestię sprzedaży zdjęć w sieci i sposoby ich ochrony przed kradzieżą.

Wielu fotografów długo broniło się przed publikowaniem swoich prac w Internecie. Wraz z jego rozwojem stało się to jednak nieuniknione. Strony fotografów, banki zdjęć czy agencje fotograficzne to najpopularniejsze miejsca, w których zleceniodawcy oraz kontrahenci szukają interesujących ich ilustracji. Jak więc sprzedać zdjęcie w sieci i nie narazić się na jego kradzież?

Na to pytanie odpowiadają eksperci serwisu Fotoprawo, który porusza kwestie ochrony praw autorskich oraz prawa do wizerunku w kontekście fotografii. W ramach działu “Aktualności” opublikowany został nowy artykuł podpowiadający fotografom, w jaki sposób zmniejszyć prawdopodobieństwo kradzieży zdjęcia zamieszczonego w Internecie lub przynajmniej utrudnić życie nieuczciwym użytkownikom sieci. Autorzy podpowiadają kilka prostych sposobów oraz przedstawiają "za" i "przeciw'.

Artykuł dostępny jest na stronie Fotoprawo.


Źródło: fotoprawo, inf. prasowa

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  15
  Swojego czasu napisałem obszerny artykuł na temat fotografi i sposobu forografowania wraz z poradami i wskazowkami oraz wieloma zdjeciami i ilustracjami (hobbystycznie zajmuje sie fotografia właśnie). Było to całkowicie darmowe dla wszystkich. Po 2 latach okazało się ze dorobiłem się zupełnie nieswiadomie ksiązki ;) tyle ze nie była podpisana moim nazwiskiem :D
  Pozniej okazało się jeszcze ze pewien znany wykładowca w warszawie, uzywał tych materiałów jako swoich własnych na wykładach, za które brał kupe kasy :)
  Dowiedziałem się o wszystkim zupełnie przypadkiem od jednego ze słuchaczy który rozpoznał .... mnie na zdjeciach (były tam zdjecia takze mojej osoby :D).
  Doszukiwanie sie swoich praw to bardzo ciezka sprawa niestety :), troche mnie to ubawiło ale ów Pan szybko chyba zauwazył ze trzeba zaprzestac tego procederu :)
  |
  Najciekawsze było to jak pieknie odpowiadał na pytania słychaczy odnosnie fotografii ktore były tam zawarte - dosłownie potrafił opowiedziec piekną historie o tym jak powstawało kazde zdjecie z osobna :)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   dziwne ,żadnej porady tu nie ma