Systemy operacyjne

Fuchsia OS - system, który zastąpi Androida oraz Chrome OS [AKT.]

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Nie da się ukryć, że Fuchsia OS to projekt intrygujący. Zobaczcie, jak prezentuje się interfejs nowego systemu Google.

Wygląda na to, że jesteśmy coraz bliżej bardzo ważnego wydarzenia związanego z szeroko pojętym rynkiem mobilnym. Zanosi się na to, że Google rzeczywiście zrezygnuje z systemów Android oraz Chrome OS zastępując je nową, jedną platformą mającą z powodzeniem zarządzać pracą smartfonów, tabletów i laptopów.

Pierwsze informacje sugerujące taki obrót spraw pojawiały się już jakiś czas temu. Konkretów wciąż brakowało, niektórzy zaczęli zastanawiać się nawet, czy producent rzeczywiście coś podobnego planuje. Tak i wreszcie wiemy o nowym projekcie nieco więcej.

Nadchodzący system określany był wcześniej jako Andromeda, teraz mówi się o nim Fuchsia OS, ale nie można mieć 100% pewności, że taka będzie ostateczna nazwa. Nie ma za to wątpliwości, iż będzie to spora zmiana względem Androida oraz Chrome OS. Przede wszystkim dlatego, iż producent zrezygnował z Linuxa na rzecz autorskiego jądra Magenta. Kod źródłowy nadal ma być jednak otwarty.

Nie jest tajemnicą, że Fuchsia OS dopiero raczkuje. Na poniższym materiale wideo zobaczyć możecie jednak kilka ujęć prezentujących interfejs nowego systemu. Niech stanowi to przedsmak do kolejnych informacji, na które zapewne nie będziemy długo czekać.


AKTUALIZACJA, 06.04.2018

Trzeba przyznać, że Fuchsia OS pozostaje tajemniczym projektem. Mijają kolejne miesiące, a informacji na jego temat nadal brakuje. Można być jednak pewnym, iż prace cały czas trwają i najwyraźniej powoli posuwają się naprzód.

Producent już kilka tygodni temu wspomniał o rozpoczęciu testów, teraz udostępnił demo, które uruchomić można z poziomu przeglądarki i tym samym rzucić okiem na interfejsu systemu. Niestety to wszystko na co można liczyć, nie przewidziano bowiem opcji skorzystania z poszczególnych funkcji.

Fuchsia OS

Pozostaje czekać na testy, które udostępnione zostaną szerszej publiczności. Wtedy o nowym systemie można będzie powiedzieć więcej. Miejmy nadzieję, że zaproszenie użytkowników do zapoznania się z jego interfejsem to wstęp do czegoś większego.

Źródło: engadget, technewsky, youtube - Kyle Bradshaw, androidcommunity

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Alovsskyy
  Wyglada jak krok w tył względem Androida, mimo ze dużo nie pokazano na ujęci, zaledwie interfejs, ale nie wyglada zbyt ciekawie.
  14
 • avatar
  gieteiks
  looks bad as fk
  9
 • avatar
  studionti
  Badziewie na miarę "rewolucji Microsoftu" z Metro w Windows 8.
  3
 • avatar
  qverious
  Nie wiem poco teraz zastępować czymkolwiek Androida, zdecydowanie najpopularniejszy mobilny OS. Nie lepiej po prostu trochę dostosować Androida do laptopów i porzucić Chrome OS. Przecież jest tak mało popularny, że trudno znaleźć jaki jest dokładnie jego udział w rynku, bo zazwyczaj jest w kategorii Inne/Pozostałe.
  2
 • avatar
  Snack3rS7PL
  Odejście od Linuxa i zamknięcie źródeł dla mnie skreśla ten system na samym początku i prawdopodobnie wszystkie smartfony także. Nie będzie już można nagrywać rozmówców chociażby czy robić cokolwiek co Google i spółce nie będzie się podobało...chyba właśnie po to wybiera się Androida by móc go modyfikować.
  2
 • avatar
  3majsiemaciek
  1:56 górny pasek zupełnie nie wygląda jak android...
  1
 • avatar
  mleczan
  I kolejny producent będzie próbował wcisnąć ludziom te ochydne kafelki. Jak na prawdę android będzie szkaradny jak ten na filmie to zostaje tylko nadzieja, że następcy Cyjanogemnod będą wypuszczać dalej systemy
  1
 • avatar
  carbo888
  świetny interfejs, skutecznie maskuje wszystko co się dzieje w tle
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Poczekamy zobaczymy.
 • avatar
  beem85
  Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Przekonał się o tym już Microsoft ze swoimi kaflami, a teraz próbuje Google.
 • avatar
  Damian Szymański
  Google twierdzi, że to jedynie eksperyment, który może się udać i w przyszłości pojawić się w różnych urządzeniach np. iot lub komputerach bądź w przypadku dużego sukcesu w smartfonach. To nie jest murowany następca androida, a jedynie eksperyment.
  Jak to będzie, okaże się w praniu.
  -1
 • avatar
  michauc
  Fucksia... Czyżby przypadek?