Serwery

Fujitsu FUTRO A300 - powierz przetwarzanie serwerom

przeczytasz w 4 min.

Oszczędność i wygoda

Komputery stosowane w wielu firmach nie mają wystarczającej mocy, aby stawić czoła wydajnym serwerom, a zarazem są zbyt wydajne w stosunku do stawianych im wymogów. Dlatego też Fujitsu proponuje uproszczonego klienta FUTRO A300, który pozwoli obniżyć o 80% koszty komputerów w przypadku przejścia na przetwarzanie wykorzystujące serwery.

Komputery biurkowe mają określony czas życia. Gdy nadchodzi moment ich wymiany, dla każdej firmy jest to poważna inwestycja, której koszty często idą w dziesiątki a nawet setki tysięcy złotych. W obliczu trudnej sytuacji ekonomicznej, modernizacja infrastruktury IT często musi odbywać się jak najmniejszym kosztem. Coraz popularniejsze stają się również serwery.

Fujitsu stawia czoła tym trendom i proponuje rozwiązanie, które bazuje na modelu klient-serwer. Dzięki temu koszty sprzętu można zmniejszyć o 80%, a także zyskać dodatkowe oszczędności na zmniejszeniu zajmowanej powierzchni.

Fujitsu FUTRO A300

Tym rozwiązaniem są terminale, które współpracują z centralnym serwerem, na przykład wykorzystując infrastrukturę wirtualnych pulpitów. Komputery Fujitsu FUTRO A300 mają także wystarczającą wydajność, aby spełnić zadanie prostej stacji roboczej. Brak ruchomych elementów pozwala zmniejszyć koszty serwisu, a energooszczędność (wg specyfikacji 60% mniejszy pobór prądu niż przeciętny pecet) obniżyć wydatki na energię elektryczną.


Zasada działania terminali Fujitsu FUTRO

Pojedynczy terminal Fujitsu FUTRO A300 ma następującą specyfikację:

System operacyjnyWindows Embedded Compact 7
eLux RL - Embedded Linux
FunkcjonalnośćRDP-Client
Przeglądarka Mozilla, Opera lub Firefox
Acrobat Reader
Tarantella-Client
Emulacja terminali ANSI, 97801, VT320
Oprogramowanie terminala X.11
Interfejs graficzny lokalnego SAP (opcjonalny)
Płyta głównaD2457 (format mini-ITX)
ChipsetVIA VX900
ProcesorVIA Eden ULV, 1 GHz
Pamięć1 GB, moduł SO-DIMM (DDR3, 1066 MHz)
Złącza1 x wejście liniowe / mikrofon
4 x USB 2.0
2 x USB 2.0 na przedzie obudowy
1 x Ethernet (RJ-45)
1 DVI-I x DVI
GrafikaVIA VX900 zintegrowana pamięć 256 MB, obsługa DirectX 9
Communicationkarta sieciowa 10/100/1000 Mbps
Waga1 kilogram
Wymiary (SZ x GŁ x WYS)42 x 185 x 185 mm

Fujitsu FUTRO A300 bok przód
Fujitsu FUTRO A300 jest na tyle mały, że można go zainstalować za monitorem podobnie jak komputery klasy nettop.

Choć przeciętnemu użytkownikowi może to wydać się paradoksalne, migracja na uproszczonego klienta to poważne wyzwanie dla wielu firm, które mają fundusze na sprzęt, ale brak im odpowiednio przeszkolonej kadry. Fujitsu proponuje tym firmom oprogramowanie Scout Enterprise do zarządzania flotą terminali FUTRO A300.

Fujitsu FUTRO A300 będzie dostępny w sprzedaży już w lutym i prawdopodobnie również wtedy poznamy jego cenę.


Więcej o zintegrowanych komputerach i technologiach serwerowych:

Źródło: Fujitsu

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  przeglądarka mozilla lub firefox... hmmmm fundacja mozilla dalej robi własny produkt? myślałem, że już dawno zmienili to na firefoxa :S
  • avatar
   Nieznośny
   1
   Czy można wiedzieć czemu serwis benchmark nie podpisuje artykułów, że są sponsorowane jak to robi konkurencja? Nie mam pretensji, tylko tak pytam z ciekawości.
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Już wcześniej coś takiego stosowano.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     no tak. sam mialem futra a250 na amd geode 500 mhz i 256 mb ramu. mial windowsa 2003, dysk 1 tb na usb i sluzyl mi jako NAS i seedbox na internecie 25 mbit. zuzywal w stresie tylko 7-8 wat.
     • avatar
      tanakov
      0
      jak taki serwer zastąpi... komputery za setki tys zł?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Różne wersje usług terminalowych są starsze niż PC-ty choć często nazywane obecnie nowomodnie chmurą to jednak dalej to samo.
       Widać wielu "managerów" zapomniało dlaczego z tego zrezygnowano - koszty, koszty i jeszcze raz koszty. Wbrew pozorom taka infrastruktura w średnio rozwijającym się przedsiębiorstwie powoduje 2.7x większe koszta modernizacji paradoksalnie. Po prostu sprzęt się szybciej starzeje (przestaje spełniać wymagania wydajnościowe) i do tego całość jest droższa (cena/stanowisko) czyli mówiąc krótko się nigdy nie zwraca.