Laptopy

Gadżety czynią nas szczęśliwymi

przeczytasz w 1 min.

Tak wynika z badań przeprowadzonych przez British Computer Society przeprowadzonych na 35 000 ankietowanych.

Wynika to z czystej psychologii i umiłowania luksusu u większości ludzi. Każdy zakupiony gadżet zwiększa komfort naszego życia, a tym samym stajemy się szczęśliwsi. Co prawda technologie typu najnowocześniejszy telefon komórkowy czy zawodowy laptop zdawały się być głównie domeną mężczyzn, z badań wynika, że jeszcze więcej przyjemności ich zakup sprawia kobietom. Co najciekawsze - w ich przypadku nowy gadżet jest tym bardziej satysfakcjonujący, im mniej kobieta jest zamożna i wykształcona.

Badacze zwracają uwagę na wymiar przede wszystkim cywilizacyjny i dążenie do komfortu, ale słusznie przypominają też, że fakt posiadania określonych gadżetów - oraz ich jakość - w pewien sposób pozycjonuje nas w społeczeństwie.

A jak jest z Wami? Czy nowy gadżet sprawia Wam radość czy też podchodzicie do niego wyłącznie od strony praktycznej? A jeśli jednak cieszy - czy dlatego, że jest dobry, czy dlatego, że znajomi mają gorszy?

Źródło: TomsGuide

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Cieszy dlatego, że jest dobry/lepszy od tego, który mieliśmy do tej pory. Ale znam takich, których cieszy, że mają coś lepszego, niż inni (vide mój współlokator, który w sumie ma starego kompa, ale się woził, jak nie wiem) i ich nie lubię, nie rozumiem takiego buraczanego podejścia.
  • avatar
   19arek93
   0
   Ależ mi odkrycie.
   Jak ja się cieszyłem z nowej DFGT, po jakimś badziewiu od Manty. ;)
   • avatar
    Warmonger
    0
    Laptop odmienił moje życie. Spędzałem całe dnie przed komputerem w domu, teraz mogę spędzać całe dnie przed komputerem poza domem |:]