Karty graficzne

Galax GeForce GTX 1080 Ti HOF - karta do OC z wyświetlaczem LCD

przeczytasz w 1 min.

Model GeForce GTX 1080 Ti HOF z pewnością stanie się jedną z ulubionych kart overclockerów.

Firma Galax może nie jest zbyt znana na naszym rynku, ale z pewnością nie można jej odmówić innowacyjnego podejścia do rynku kart graficznych. Producent zapowiedział swoją autorską wersję modelu GeForce GTX 1080 Ti, która zostanie wyposażona w potężne chłodzenie, wydajną sekcję zasilania oraz... wyświetlacz LCD.

Nowy model bazuje na niereferencyjnym projekcie laminatu, na którym umieszczono układ graficzny Pascal GP102 z 3584 rdzeniami CUDA, 11 GB pamięci GDDR5X 352-bit oraz potężną, 19-fazową sekcję zasilania (do poprawnego działania wymagane jest podłączenie aż trzech 8-pinowych wtyczek zasilających).

Galax GeForce GTX 1080 Ti HOF

Co prawda dokładna specyfikacja nowej karty jeszcze nie została ujawniona, ale możemy spodziewać się podniesionych taktowań i potencjału na dodatkowe podkręcanie (zwłaszcza tego ekstremalnego – z ciekłym azotem w roli głównej).

Galax GeForce GTX 1080 Ti HOF

Galax GeForce GTX 1080 Ti HOF

O odpowiednie temperatury karty dba autorski cooler, który wykorzystuje masywny radiator i trzy duże wentylatory. Z tyłu oczywiście zainstalowano płytkę backplate. Całość  utrzymano w białej kolorystyce, co właściwie jest już tradycją dla serii Hall of Fame.

Galax GeForce GTX 1080 Ti HOF

Entuzjastów zainteresuje wyświetlacz LCD, który umieszczono na grzbiecie obudowy – może on wyświetlać logo serii HOF, wersje BIOS i pojemność pamięci VRAM, model GPU i wersję sterownika graficznego, temperaturę GPU, prędkość obrotową wentylatorów i napięcie zasilające, taktowania rdzenia i pamięci lub po prostu dowolny tekst. Poniżej możecie zobaczyć prezentację tego dodatku.

Producent jeszcze nie ujawnił terminu premiery akceleratora, ale z pewnością nie będzie on należał do najtańszych. Inna sprawa, że jest to konstrukcja zaprojektowana głównie z myślą o entuzjastach i ekstremalnym podkręcaniu, gdzie cena nie gra aż tak dużego znaczenia.

Źródło: profil Galax w serwisie Facebook, VideoCardz, WCCFTech

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  3
  Może jak ktoś trzyma na biurku... I ma obudowę ze szkłem...

  Ale pod biurkiem w zwykłej obudowie niepotrzebny bajer i niepotrzebna dopłata.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Kwestia gustu ale mój gust mi mówi, że to kicz.
   • avatar
    kropak
    2
    A może da się na tym wyświetlaczu pograć zamiast monitora? :D
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Brzydka karta z niepotrzebnym dodatkiem, za który polecą sobie grube hajsy
     • avatar
      kabanosek
      1
      3 miesiące temu kupiłem komputer z paskiem led, przeprowadziłem przez obudowe (zalman z3 plus ze szybką) i ostatni raz podziwiałem swój pomysł czyszcząc ;3 Tak jak KENJI512 napisał, raczej dla osób które nie trzymają poza widokiem skrzynkę ^^
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Brzydka karta z niepotrzebnym dodatkiem, za który polecą sobie grube hajsy