• benchmark.pl
 • Mobile
 • Garmin Fenix 7 Pro zaprezentowany. Oto co oferuje zegarek za prawie 4 tysiące
Mobile

Garmin Fenix 7 Pro zaprezentowany. Oto co oferuje zegarek za prawie 4 tysiące

przeczytasz w 2 min.

Garmin zaprezentował nowe smartwatche fenix 7 Pro. Dodano mnóstwo nowych funkcji, ale oczywiście chętni na takie zegarki zapłacą niemało. Cena zaczyna się od około 3800 złotych.

Garmin zaprezentował nowe smartwatche z renomowanej serii fenix 7 Pro. Najnowsza wersja modelu zegarka sportowego oferuje zaawansowane funkcje treningowe, ulepszone możliwości nawigacyjne oraz monitorowanie zdrowia i kondycji przez całą dobę.

Garmin fenix 7 Pro – nowe funkcje

 1. Wbudowana latarka LED dostępna we wszystkich rozmiarach, z możliwością regulacji jasności, trybem czerwonego światła oraz trybem stroboskopowym, który zapewni lepszą widoczność podczas treningu po zmroku.
 2. Wyświetlacz MIP nowej generacji: przeprojektowany układ pikseli, podświetlenia i panelu solarnego został zoptymalizowany pod kątem poboru energii, czyniąc ekran bardziej czytelnym w ostrym słońcu, a wyświetlane dane są jeszcze jaśniejsze.
 3. Udoskonalony czujnik tętna: czujnik optyczny oraz sportowe algorytmy rejestrują dokładne dane treningowe.
 4. Ocena wytrzymałości: na podstawie danych takich jak pułap tlenowy, krótko i długookresowe obciążenie treningowe oraz historia treningowa, ocenia jakie są możliwości do utrzymania wydłużonego wysiłku o danej intensywności.
 5. Ocena formy na podbiegach: na podstawie danych mocy biegowej, informacji o nachyleniu wzniesienia oraz wytrzymałości biegowej wskazuje na postępy treningowe dokonywane na podbiegach.
 6. Funkcja Przed Tobą, która uwzględnia na mapie dodatkowe punkty w okolicy (POI) – takie jak punkty żywnościowe, stacje pierwszej pomocy.
 7. Nowa funkcja map pogodowych, która ułatwia przewidzenie warunków atmosferycznych.
 8. Cieniowanie reliefowe, które sprawia, że mapy topograficzne są jeszcze łatwiejsze do zinterpretowania.
 9. Dodatkowe profile aktywności: wśród nowych dyscyplin dostępne są m.in. rafting, motocross, overlanding.

Wydajność i funkcjonalność

Smartwatche z serii fenix 7 Pro oferują wiele wbudowanych aplikacji sportowych oraz funkcji treningowych, które umożliwiają sprostanie różnorodnym wyzwaniom – od turystyki pieszej i kolarstwa górskiego po trening siłowy. Każdego dnia użytkownicy zegarków otrzymają ocenę swojej gotowości do treningu, która pomoże im określić, jaką jednostkę treningową powinni wybrać na dany dzień. 

Garmin Fenix 7 Pro kolory pasków

Wskaźniki takie jak ocena formy na podbiegach, pułap tlenowy, obciążenie treningowe czy status treningu pomogą ocenić ogólną wydajność. Podczas biegania lub jazdy na rowerze, funkcja PacePro™ dostarcza precyzyjnych wskazówek dotyczących tempa opartych na GPS dla wybranej trasy lub dystansu, a ClimbPro prezentuje informacje o bieżących i nadchodzących podjazdach w czasie rzeczywistym.

Funkcje nawigacyjne

Smartwatche z serii fenix 7 Pro są wyposażone w zaawansowane funkcje nawigacyjne. Oto te najważniejsze:

 • technologia SatIQ i wielopasmowy odbiór sygnału w połączeniu z dostępem do kilku sieci GNSS poprawiają dokładność pozycjonowania, jednocześnie optymalizując żywotność baterii
 • zainstalowane mapy TopoActive obejmujące wiele kontynentów
 • Outdoor Maps+3 umożliwiają rozszerzenie danych o kartografię premium, w tym obrazy satelitarne, mapy użytków publicznych i rozszerzone mapy topograficzne
 • Mapy SkiView z danymi ponad 2,000 ośrodków narciarskich oraz mapy golfowe CourseView
 • możliwość tworzenia własnych tras w aplikacji Garmin Connect i łatwej synchronizacji z 
 • zegarkiem

Garmin fenix 7 Pro – bateria i cena

Czas pracy baterii wynosi do 37 godzin w trybie zegarka oraz do 139 godzin w trybie ekspedycji. Możliwe jest ładowanie solarne. Fenix 7 Pro wymagają zdejmowania jedynie kilkukrotnie w ciągu miesiąca. Użytkownicy mają więc możliwość monitorowania swoich parametrów zdrowia również w nocy.

Garmin Fenix 7 Pro biały pasek

Zegarki są testowane zgodnie z amerykańskimi standardami wojskowymi pod względem odporności na temperaturę, wstrząsy i wodę. Dostępne są modele o różnych rozmiarach: fenix 7S Pro – 42 mm, fenix 7 Pro - 47 mm oraz fenix 7X Pro - 51 mm, z opcją wyboru soczewki standardowej lub szafirowej.

Jeśli chodzi o zegarki tej firmy, to pewnym można być, że tanio nie będzie. Sugerowane ceny detaliczne Garmin fenix 7 Pro zaczynają się od 849,99 euro (czyli około 3800 złotych).

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ramireze
  4
  "Czas pracy baterii wynosi do 37 godzin w trybie zegarka oraz do 139 godzin w trybie ekspedycji." brakuje informacji że to w trybie z GPS.
  Dane oficjalne:
  Bez ładowania solarnego:
  Tryb zegarka: do 18 dni Tryb GPS: do 57 godz. Maks. czas pracy w trybie GPS: do 136 godz. Tryb ekspedycyjny: do 40 dni Tryb oszczędzania baterii zegarka: do 57 dni, Multi-GNSS: do 40 godz. MultiBand-GNSS: do 23 godz.
  Z ładowaniem solarnym:
  Tryb zegarka: do 22 dni* Tryb GPS: do 73 godz.** Maks. czas pracy w trybie GPS: do 289 godz.** Tryb ekspedycyjny: do 74 dni** Tryb oszczędzania baterii zegarka: do 173 dni*, Multi-GNSS: do 48 godz.* MultiBand-GNSS: do 26 godz.**
  • avatar
   paankracyki
   1
   4 tysie za zegarek, który w trybie "zegarka" nie wytrzyma pełnych dwóch dni, a po dwóch latach bateria będzie zbyt zużyta, żeby nadawał się do noszenia. Za tę kasę można kupić porządny zegarek mechaniczny, który starczy na całe życie a i dziecku przekażesz w spadku :). Ja wiem, wiem, że to dwie różne rzeczy i służą do czego innego, ale prawda jest taka, że jakieś 95% posiadaczy takich zegarków nie wykorzystuje nawet połowy ich możliwości, a dane, które dzięki temu zegarkowi obserwują... nie są im potrzebne kompletnie do niczego. To znaczy fajnie, że policzy im kalorie itd. tylko czy coś z tymi danymi robią? Zmieniają obciążenie, dystans? Nie, to prostu kolejna ciekawostka.
   • avatar
    pappcio
    1
    Pełna recenzja zegarka a nie tylko broszurka reklamowa jest tu: https://www.dcrainmaker.com/2023/05/garmin-fenix-7-pro-in-depth-review-flashlight-and-multiband-for-everyone.html
    • avatar
     Przem0l
     0
     No dobrze. Wiemy, ze to kosztuje tyle co porzadny smartfon. Nie wiemy jak wyglada aplikacja na smartfona, co potrafi itd. Nie wiemy jak wyglada aplikacja dostepna przez www (jezeli jest), jak wyglada eksport danych itd. Prawda jest taka, ze mozna wymagac czegos za 4 klocki, to nie jest chinczyk za 300 zl.
     • avatar
      KochamBigos
      -5
      Chcesz fantastyczny zegarek.? Kup ss Apple Watch!!!

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login