Karty graficzne

GeForce 9600GT z DisplayPort?

przeczytasz w 0 min.

W przedpremierowej gorączce dowiedzieliśmy się już kilku szczegółów dotyczących nadchodzącego wielkimi krokami debiutu karty GeForce 9600GT. Już teraz wiadomo, że grafika pojawi się na sklepowych półkach w wersji normalnej (650MHz) i „podkręcanej”. Mimo, że premiera Nvidii nastąpi dopiero za trzy dni, udało nam się ustalić jeszcze jedną ciekawostkę.

Niektóre modele karty pojawią się w wersji ze złączami SPDIF, podwójnym DVI/HDMI oraz DispalyPort. Przypomnijmy, że ten ostatni w najbliższych miesiącach ma umocnić swoją pozycję jako nowy standard interfejsu cyfrowego do przesyłania obrazu w wysokiej rozdzielczości. Ma on pełnić funkcję następcy DVI oraz HDMI, które mimo wszystko nie zadomowi się w „blaszakach”.

Co prawda, nawet jeśli szybko wejdziemy w posiadanie „9600” z gniazdem DisplayPort, może okazać się, że niestety nie mamy czego podpiąć pod ten wydajny interfejs. Na rynku zadebiutował 30-calowy monitor Della ale jego cena jak i dostępność mogą stanowić pewien problem. Mimo wszystko Nvidia z przyszłościowym złączem, to wyraźny krok w kierunku popularyzacji DisplayPort. Wszystko wskazuje na to, że rok 2008 będzie przełomowy dla nowej technologii.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!