Karty graficzne

GeForce 9600GT z DisplayPort?

przeczytasz w 0 min.

W przedpremierowej gorączce dowiedzieliśmy się już kilku szczegółów dotyczących nadchodzącego wielkimi krokami debiutu karty GeForce 9600GT. Już teraz wiadomo, że grafika pojawi się na sklepowych półkach w wersji normalnej (650MHz) i „podkręcanej”. Mimo, że premiera Nvidii nastąpi dopiero za trzy dni, udało nam się ustalić jeszcze jedną ciekawostkę.

Niektóre modele karty pojawią się w wersji ze złączami SPDIF, podwójnym DVI/HDMI oraz DispalyPort. Przypomnijmy, że ten ostatni w najbliższych miesiącach ma umocnić swoją pozycję jako nowy standard interfejsu cyfrowego do przesyłania obrazu w wysokiej rozdzielczości. Ma on pełnić funkcję następcy DVI oraz HDMI, które mimo wszystko nie zadomowi się w „blaszakach”.


Co prawda, nawet jeśli szybko wejdziemy w posiadanie „9600” z gniazdem DisplayPort, może okazać się, że niestety nie mamy czego podpiąć pod ten wydajny interfejs. Na rynku zadebiutował 30-calowy monitor Della ale jego cena jak i dostępność mogą stanowić pewien problem. Mimo wszystko Nvidia z przyszłościowym złączem, to wyraźny krok w kierunku popularyzacji DisplayPort. Wszystko wskazuje na to, że rok 2008 będzie przełomowy dla nowej technologii.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login