Karty graficzne

To będzie dopakowany Radeon RX 5700 XT - Gigabyte zapowiada kartę dla wymagających

przeczytasz w 1 min.

Producent nie zamierza spoczywać na laurach i przygotowuje kolejnego niereferenta. Możemy liczyć na mocno podniesione taktowania oraz ulepszone chłodzenie.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję przetestować kartę graficzną Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC, a więc jedną z bardziej udanych wersji modelu AMD Radeon RX 5700 XT. Wiemy jednak, że w planach producenta jest jeszcze lepszy model.

Gigabyte przygotowuje ulepszoną wersję Radeona RX 5700 XT

Jeden z marketingowców Gigabyte’a ujawnił na Reddicie, że w planach jest wersja Aorus Radeon RX 5700 XT OC, który ma zaoferować lepsze możliwości od modelu Radeon RX 5700 XT Gaming OC. Co prawda producent jeszcze nie zdradził szczegółów technicznych, ale podobno możemy liczyć na wyżej podniesione taktowania (i przez to lepszą wydajność).

Najważniejszą zmianą ma być nowe chłodzenie. Wersja Aorus została bowiem wyposażona w 2,5-slotowy cooler WindForce 3X – konstrukcja ta wykorzystuje masywny radiator, kilka ciepłowodów oraz trzy duże wentylatory. Całość schowano pod efektowną, podświetlaną obudową, a na rewersie znalazła się metalowa płytka backplate. Do dyspozycji oddano po trzy wyjścia HDMI i DisplayPort.

Gigabyte Aorus Radeon RX 5700 XT OC

Model Aorus Radeon RX 5700 XT OC podobno jest już w produkcji i niebawem ma zadebiutować na rynku. Cena jeszcze nie została ujawniona.

Nowy model na pewno urozmaici ofertę producenta. Gigabyte pod tym kątem odstawał od konkurencji, która często oferuje dwie lub nawet trzy niereferencyjne wersje RX 5700 XT.

Źródło: Reddit @ GBT_Matthew

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  5
  2,5 slotowe chłodzenie to tak naprawdę 3 slotowe. Bo zajmuje 3 sloty. Nie ważne, że zostanie odrobina miejsca skoro i tak nic tam nie zmieścimy. Lepiej już by zrobili chłodzenie o pełnej wysokości 3 slotów. Było by wydajniejsze.
  • avatar
   Radical
   4
   Chciałem kupić 5700xt żeby wymienić swojego ponad 5 letniego 290x ale jest tragedia cenowa. Sensowny 5700xt z dobrych chłodzeniem i z niską głośnością pracy kosztuje w zasadzie 2500zł (np red devil) czyli dokładnie tyle samo ile sensowny 2070 super (np palit jetstream). Wydajność porównywalna tyle że geforce ma jeszcze ray tracing. Moim zdaniem radeony są w tym momencie zbyt drogie i ogólnie uważam że 2500zł to za dużo w stosunku do oferowanej wydajności. Taki 5700xt jest dwa razy wydajniejszy niż mój 290x tyle tyle że 290x kosztował 1500zł w momencie zakupu a nie 2500zł. Ponad 5 lat i żeby kupić dwa razy szybsza kartę muszę zapłacić 1000zł więcej? Wolne żarty.
   • avatar
    Kenjiro
    0
    Ciekawym, czy ten backplate będzie faktycznie chłodził, czy tylko służył za atrapę, która jeszcze pogorszy chłodzenie jak np. w modelach MSI.