Karty graficzne

Gigabyte przygotował krótką wersję karty GeForce GTX 1060

przeczytasz w 1 min.

GeForce GTX 1060 Mini IT OC ma zaledwie 17 cm długości, więc świetnie sprawdzi się w miniaturowych komputerach do grania.

Gigabyte zapowiedział kolejną, niereferencyjną wersję karty graficznej  GeForce GTX 1060 – tym razem mowa o modelu GeForce GTX 1060 Mini ITX OC, który został zaprojektowany z myślą o miniaturowych komputerach do grania.

Nowa karta wykorzystuje krótką płytkę drukowaną, na której znalazł się rdzeń Pascal GP106 oraz 6 GB pamięci GDDR5 192-bit. Producent chwali się fabrycznie podniesionymi zegarami, ale dokładne wartości jeszcze nie są nam znane (mimo wszystko nie powinniśmy się spodziewać dużego OC).

Do chłodzenia karty wykorzystano kompaktową konstrukcję, którą mogliśmy już spotkać w modelu GeForce GTX 1070 Mini ITX OC. Pod plastikową obudową zainstalowano aluminiowy radiator z dwoma miedzianymi ciepłowodami oraz wentylator o średnicy 90 mm (w spoczynku pozostaje on wyłączony). Całość ma zaledwie 17 cm długości (tyle co płyta główna formatu mini-ITX).

Producent zastosował też nieco inny zestaw złączy wideo – do dyspozycji oddano dwa wyjścia DVI-D oraz po jednym HDMI i DisplayPort.

Jeszcze nie znamy terminu sklepowej premiery i ceny modelu Gigabyte GeForce GTX 1060 Mini ITX OC.

Źródło: Gigabyte

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  1
  Co ucięli przy mini?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Myślę że Nvidia liczy na to że się nachapie teraz przede wszystkim na GTX'ie 1060, tym bardziej po niewybrednym żarcie jakim był GTX 960 :-)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    no i klasa , tylko ja poluje na 1070 ITX i powiem jest problem, jesli juz jest w jakims sklepie to cena +30%, pare stow i 1080 :( mozna wyrwac :)