Płyty główne

Gigabyte Aorus szykuje topową płytę pod nowe Threadrippery - będzie wypasiona i bardzo droga

przeczytasz w 1 min.

Model Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme powinien zainteresować najbardziej wymagających i najbardziej majętnych klientów. Ujawnione zdjęcia sugerują, że premiera płyty zbliża się coraz większymi krokami.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na zbliżającą się premierę procesorów Ryzen Threadripper 3000 - topowych procesorów AMD, które mają korzystać z nowych płyt głównych TRX40. Firma Gigabyte najwyraźniej nie może się doczekać debiutu nowej platformy i przedpremierowo zapowiedziała swoją topową konstrukcję. Mamy kolejne zdjęcia!

Co prawda producent nie ujawnił dokładnego oznaczenia nowej płyty, ale bardziej spostrzegawczy czytelnicy mogą doszukać się na fotografiach oznaczenia „Aorus Xtreme”. Nietrudno się domyślić, że chodzi o model Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme (takie oznaczenie pojawia się też w dokumentacji producenta).

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme to najlepsza płyta główna pod procesory Ryzen Threadripper

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z wyjątkową konstrukcją. Uwagę zwraca efektowna stylistyka – jest osłona laminatu i oczywiście podświetlenie RGB LED. Entuzjastów zainteresuje mocna sekcja zasilania z rozbudowanym chłodzeniem. Nie zabrakło też wentylatorka na chipsecie.

Nowa płyta sprawdzi się jako solidna podstawa stacji roboczej. Model Aorus Xtreme oferuje osiem banków pamięci DDR4 oraz cztery sloty PCI-Express x16. Oprócz tego dziesięć gniazd SATA i trzy złącza M.2 (z radiatorem).

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme może być wyjątkowo drogą płytą główną

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme

Gigabyte TRX40 Aorus Xtreme

Szczegóły na temat dostępności płyty jeszcze nie są nam znane. Patrząc na poprzednie modele, nie powinniśmy jednak oczekiwać niskiej ceny (wersje Aorus Xtreme to najbardziej wypasione, ale i najdroższe płyty producenta - przykładowo testowany przez nas X570 Aorus Xtreme kosztuje 3500 złotych).

Źródło: Aorus

Warto również zobaczyć:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szydas
  6
  Hmm... płyta do stacji roboczej ze stylistyką "choinki" dla gracza? Chyba nie mogli zdecydować się na grupę docelową...
  • avatar
   bsods
   2
   Może być różnie z takimi nowościami. Dopiero co budowałem stację roboczą na Aorus x570 Master + 3900x i po pierwszym uruchomieniu okazało się, że myszka i klawiatura działa wyłącznie w portach USB 3.0 (a płyta ma 4 porty usb 2.0 na back panelu). Już miałem reklamować produkt ale sprawdziłem fora gigabyte i okazuje się, że ten typ tak ma. Przyznaję specyfikacja i wykonanie robią wrażenie ale wolałbym podsumowanie solidnych testów z użytkowania zamiast marketingu.
   • avatar
    silvver
    -1
    "dziesięć gniazd SATA i trzy złącza M.2" i pewnie jak u innych będą mieć współdzielone linie, czyli zajmiesz jedno gniazdo M.2 - to dwa gniazda SATA stają się nieaktywne.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Trochę nie widzę sensu takich drogich płyt głównych. Po złożeniu stacji roboczej i tak człowiek nie odczuje, za bardzo, że procek jest na sprzęcie o 1000 zł droższym.