Ciekawostki

Giganci IT cieszą się naszym zaufaniem

przeczytasz w 1 min.

Wiele wskazuje na to, że wizerunek Steve'a Jobsa czyhającego na nasze dusze czy wizja międzynarodowego spisku o kryptonimie Google są mocno przesadzone.

Firmom takim jak Google, Apple, Microsoft, Facebook czy Twitter wbrew głośnym komentarzom większość osób ufa w dość sporym stopniu. Wydaje się to zresztą dość logiczne, gdy tylko racjonalnie przyjmiemy, że ci giganci nie pragną niczego więcej, niż po prostu... zarabiać.

W gronie osób starszych największym zaufaniem cieszy się Google, w którego intencje wierzy niemal 50% użytkowników. Nieco mniej spokojni są natomiast użytkownicy serwisów społecznościowych, zarówno Facebooka, jak i Twittera. Najmniej sceptyczna okazała się grupa osób młodych w wieku18-29 lat. Ich wyniki prezentowały się następująco:

Od pełnego 51% zaufania wobec Google (43% "trochę"), przez 41% dla Apple (51%), 34% Microsoftu (60%), 20% Facebooka (72%) aż do 15% Twittera (66%). Na szarym końcu tej klasyfikacji znalazły się tradycyjne media - z wynikiem 6% pełnego zaufania i 89% częściowego.

Analitycy dostrzegają zabawną tendencję. Choć tradycyjne media niemal nie ingerują bezpośrednio w nasze życie, badani okazali się wobec nich zdecydowanie bardziej sceptyczni niż wobec takiego Facebooka, który do niedawna miał wielkie problemy z chronieniem naszej prywatności czy Google znanego ze... szpiegowania użytkowników za pomocą samochodów Street View.

Źródło: WebProNews

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  _nick_
  0
  Nigdy nie będę miał pełnego zaufania do Googla ;)
  Nawet maila przenoszę na prywatny serwer.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   komentarz usunięty - naruszenie regulaminu
   • avatar
    faro666
    0
    bosze kocham te teorie spiskowe, ludzie którzy posiadają "ważne informacje" raczej nie zakładają maila na darmowym serwerze i do tego zapewne szyfrują pocztę. Jeżeli tego nie robią są debilami. Tak na pewno google się interesuje waszymi fotkami z wakacji i innymi pierdołami.