Internet

Gmail: Google odświeża wizerunek klienta poczty e-mail

przeczytasz w 1 min.

Proces odświeżania usług Google i dostosowywania ich strony wizualnej do wymogów drugiej dekady XXI wieku trwa.

Gmail - szablon standardowy

Proces odświeżania usług Google i dostosowywania ich strony wizualnej do wymogów drugiej dekady XXI wieku trwa. Tym razem graficy i programiści internetowego giganta w końcu odnowili popularną usługę poczty elektronicznej Gmail.

Do zmian Google przygotowywało nas już od jakiegoś czasu, na liście skórek pojawiła się między innymi ta, która już niebawem będzie serwowana wszystkim jako domyślna. Firma dostosowała stronę wizualną Gmaila do reszty usług serwisu, czcionki zostały powiększone, pojawiło się też kilka kolorowych przycisków.

Jedną z istotnych zmian jest możliwość modyfikacji ustawień interfejsu - na te bardziej przejrzyste i bardzo kompaktowe. Opcja ta zapewne przypadnie do gustu posiadaczom netbooków.

Google zmodyfikowało też trochę interfejs usługi, w inny sposób prezentowana jest historia naszej korespondencji w ramach tego samego e-maila, zmodernizowano i przesunięto nieco również przyciski funkcyjne takie jak "usuń" czy "wyślij".

Istotną zmianą jest także dostosowanie szablonów do nowego wyglądu Gmaila. Google zdecydowało się zmodyfikować większość z istniejących już skórek, część z nich występuje tym razem w wersji "HD" przez co zdają się być dużo bardziej atrakcyjne wizualnie.

Gmail - szablon

Chwilowo zmiana ma charakter fakultatywny - można ją włączyć, a nawet powrócić tymczasowo do opcji "starego wyglądu". Pewne jest jednak to, że już niebawem będziemy mogli cieszyć oczy nowym, nowoczesnym Gmailem.

Źródło: googleblog

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  a mnie się podoba nowy design. czytelnie, przejrzyście, świeżo. podobnie było z interfejsem Win7 jak się pojawił, a że kolorowy, a że nie wiadomo jaki. każdy ma możliwość, albo wrócić do dawnego wyglądu, albo skorzystać z nowego.
  • avatar
   Irrlicht
   3
   Jakoś szybko wróciłem do starego wyglądu. Albo ja już wapniak jestem albo z innych powodów nie rozumiem tego ciągłego parcia na "odświeżanie" i "unowocześnianie" interfejsów.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    A pikantne maile zablurowano ;)
    • avatar
     Enpeiks
     2
     Mi natomiast nowy wygląd podoba się.
     • avatar
      Thorin49
      2
      Nowy wygląd jest mega! :D
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Po przełączeniu na nowy wygląd moja dosyć kolorowa i przejrzysta skórka zmieniła się na szaro burą w dodatku wszystkie listy zajmują jakieś 50% więcej wysokości. Chwalona opcja kompaktowy w nowym wyglądzie to po prostu ograniczenie ilości wyświetlanych elementów na listach, kpina.
       To samo zrobili w pozostałych usługach.
       Rozumiem dodanie nowego wyglądu ale dlaczego chcą zmusić wszystkich do zmian?
       • avatar
        lukaszbik
        -1
        jak zmienic tlo ??:D bo nic nie widze prze nie :D
        • avatar
         Rafal_0
         0
         Mi się podoba nowy wygląd, tylko zamula, i jak dlamnie jest jeszcze nie za bardzo dopracowany, a parę elementów nie dziala tak jak powinno, i jeszcze całkowicie go do Win7 nie przystosowali, trochę zmian i będzie dobry, jak narzie używam starego wyglądu.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Używam gmaila od kilku lat i powiem szczerze że nie zwróciłem uwagi na żadne zmiany, dopiero z tego newsa się o tym dowiedziałem xD