Internet

Co łączy Gmail i WhatsApp? Miliard aktywnych użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Taki wynik oznacza, teoretycznie, że z obu tych usług korzysta co siódmy mieszkaniec Ziemi.

Gmail WhatsApp

Właściciele dwóch dużych usług pochwalili się w tym tygodniu, że oficjalnie przekroczyły one magiczną barierę miliarda aktywnych (to znaczy logujących się co najmniej raz w miesiącu) użytkowników. To Gmail należący do Google oraz WhatsApp będący własnością Facebooka. To oznacza, teoretycznie, że z obu tych usług korzysta co siódmy mieszkaniec Ziemi. 

Zacznijmy od Gmaila. Informację o sukcesie przekazał sam dyrektor generalny Google, Sundar Pichai. Dla usługi pocztowej oznacza to zyskanie kolejnych 100 milionów użytkowników w okresie od maja ubiegłego roku. Do poprawy wyniku z pewnością przyczyniły się wprowadzone w ostatnim czasie funkcje i narzędzia, takiej jak Inbox i automatycznie generowane odpowiedzi.

Firma Google opublikowała z tej okazji wideo, które możecie obejrzeć poniżej:

WhatsApp, tymczasem, zyskuje kolejnych użytkowników jeszcze szybciej. Ostatnią „setkę” do miliarda zdobyła ona w zaledwie 4 miesiące. Popularność tej siedmioletniej już usługi zaczęła dynamicznie rosnąć po tym, jak na początku 2014 roku kupiła ją firma Facebook (za, przypomnijmy, 19 miliardów dolarów). 

„Każdego dnia nasz zespół kontynuuje prace nad poprawą szybkości, niezawodności, bezpieczeństwa i intuicyjności aplikacji WhatsApp. Jesteśmy podekscytowani widząc, jak daleko zaszliśmy. Ale teraz wracamy do pracy, ponieważ wciąż mamy długą drogę przed sobą i kolejnych 6 miliardów ludzi do zachęcenia do korzystania z WhatsApp”.

Źródło: SlashGear, Facebook, Google 

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartus_s
  3
  Wysyp urzytkownikow ktorzy nie kozystaja z gmaila i whatsappa, ale i tak maja cos (negatywnwgo) do powiedzenia za... 3.... 2.... 1.... 0....
  • avatar
   mutissj
   -1
   zal mi ludzi co używają poczty na portalach typu o2, wp

   zanim uruchomisz poczte i musisz czekać na wczytanie dwóch stron reklam, potem jak wejdziesz to masa spamu..
   • avatar
    Marucins
    0
    Po informacji przejęcia WhatsAppa prze Facebooka usunąłem konto. Skorzystałem z alternatywy Viber.