Gry komputerowe

GOG Galaxy - cyfrowe granie bez DRM

przeczytasz w 1 min.

Nowa technologia stworzona z myślą o swobodzie grania.

GOG Galaxy

Wczorajsza konferencja CD Projekt RED w Los Angeles poświęcona była przede wszystkim najnowszym informacjom na temat Wiedźmina 3. W drugiej części mogliśmy jednak usłyszeć także kilka słów o nowościach na należącej do Grupy CD Projekt platformie cyfrowej dystrybucji GOG. Warto się im nieco bliżej przyjrzeć.

Twórcy zapowiedzieli technologię GOG Galaxy, jako stworzoną naprawdę z myślą o graczach. I jej ogólny zarys rzeczywiście może się podobać. Po pierwsze bowiem – korzystanie z niej będzie całkowicie dobrowolne. Warto jednak się zdecydować, jako że umożliwia grę zarówno online, jak i offline bez zabezpieczeń typu DRM, co oznacza, że w trybie gry jednoosobowej zagramy nawet bez dostępu do Internetu. 

Jedną z najważniejszych cech technologii GOG Galaxy będzie jednak neutralność platformowa, co w najprostszych słowach oznacza, że będziemy mogli prowadzić wspólną rozgrywkę sieciową, niezależnie od tego z jakiej platformy korzystają gracze. Początkowo funkcja ta będzie ograniczona tylko do GOG i Steam, ale z czasem dołączyć mają kolejne serwisy.

„Prezentując strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2013-2016, informowaliśmy o tym że GOG.com pracuje nad dwoma bardzo ważnymi projektami rozwojowymi. Dziś możemy powiedzieć, że jeden z nich to GOG Galaxy, technologia która pozwoli mu w przyszłości znacząco powiększyć swoją ofertę a dla graczy oznacza rewolucję w swobodnej grze online bez denerwujących ograniczeń i zabezpieczeń” – powiedział Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT.

Zapowiedziano też, że pierwszą grą, która wykorzysta technologię GOG Galaxy będzie Wiedźmin: Gra Przygodowa. Dostęp do jej zamkniętej bety otrzymają osoby, które zakupią specjalną edycję gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na platformie GOG. Obok samej gry i dostępu do bety Gry Przygodowej, w zestawie znajdziemy także Neverwinter Nights oraz dodatkowe materiały cyfrowe, takie jak artbook, soundtrack czy tapety.

Źródło: CDP

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  25
  "(...) w trybie gry jednoosobowej zagramy nawet bez dostępu do Internetu."

  Martwi mnie, że w dzisiejszych czasach to jest "nawet".
  • avatar
   Radical
   5
   Brawo! Czasami odnoszę wrażenie że CD Projekt to jedna z niewielu firm w branży która wie co robi.
   • avatar
    mordehigh
    3
    dawniej było fajnie można było się wymieniać grami do woli i było super nie to co teraz , na każdym kroku zabezpieczenia
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Dobrze, że jest połączenie ze Steam. Ciekaw tylko, czy kod do Wiedźmina będzie działał tylko na GoG Galaxy, czy można go będzie wprowadzić bezpośrednio do Steam i nie bawić się w instalowanie kolejnego klienta.
     • avatar
      Konto usunięte
      -4
      GoG Galaxy S Advance ;)
      • avatar
       steelek
       0
       Taaa już widze jak w jakimś FPSie spotkają się PCtowcy z konolowcami. Ten płacz jednych że drudzy szybciej mierzą bo mają myszki, a drugich że konsolowcy mają aimbota (handicap)