Android Auto - Google wchodzi do samochodów

przeczytasz w 1 min.

Platforma Android Auto ma sprawić, że samochody panel informacyjny będzie bardziej przejrzysty i intuicyjny.

Android Auto

Obok kilku interesujących zapowiedzi na konferencji I/O 2014 (między innymi Android LAndroid TVwspółpraca Android-Chromebook), firma Google zaprezentowała także nowa platformę samochodową – Android Auto. 

Android Auto to platforma, dzięki której nasz samochód otrzymuje niemal pełnego Androida. Niemal, ponieważ – choć to on napędza cały panel – to jednak ogranicza gamę aplikacji tylko do tych najpotrzebniejszych, które to zresztą w dodatku zostały przeprojektowane tak, by lepiej działać w samochodzie. Dzięki temu całość ma być bardziej czytelna i intuicyjna.

Platforma Android Auto koncentruje się na trzech podstawowych zadaniach – nawigacji GPS, odtwarzaniu muzyki oraz odbieraniu przychodzących połączeń. To wszystko – co Google stara się jak najmocniej podkreślić – bez odrywania dłoni od kierownicy. Platforma obsługiwać będzie bowiem funkcję sterownia głosowego.

Co istotne, samochodowy panel Android Auto napędzany będzie przez smartfona użytkownika. Takie rozwiązanie zaowocować ma przede wszystkim mocną integracją pomiędzy platformami, jak również szybkim dostępem do aktualizacji systemu. Jak to wszystko działa możecie zobaczyć w poniższej galerii oraz na oficjalnym filmiku zapowiadającym Android Auto:

Pięciu producentów potwierdziło już, że zamierza zainstalować platformę Android Auto w swoich przyszłorocznych modelach samochodów. Są to General motors, Audi, Honda, Hyundai oraz Volvo. 

Źródło: DigitalTrends, Engadget

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  yendrek
  19
  Google w internecie, google w telefonie, google w telewizorze, google w domu, google w samochodzie... Co za dużo to niezdrowo.
  • avatar
   Dragonik
   9
   Dla google to kopalnia wiedzy dla nas brak prywatności:(
   • avatar
    scoobydoo19911
    6
    a co jak android auto mi się zawiesi? nie odpalę?
    • avatar
     baca130
     1
     System nie jest aż tak istotny jak to że samochód powinien działać kilkadziesiąt lat.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Wszędzie i we wszystkim to gugle. To już się robi nudne.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Google wchodzi do samochodów ,a potem Google wchodzi w twoją jame ustną itd. Znowu Google wchodzi w twój dom. Niedługo sranie twoje też będzie własnością google (ja nie strasze ja stwierdzam fakty)
       • avatar
        krecik88
        -3
        GoogleOS 1.0
        • avatar
         hynio
         0
         Telefon z androidem, przy moim wykorzystaniu smartfona 'format' co 2-3 miesiące konieczny, jeszcze by tego było mało abym samochód musiał formatować...
         • avatar
          freezoid
          0
          Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. System ma być ograniczony do podstawowych aplikacji.

          Również nie będzie miał połączenia z układem sterowania.

          Ciekawi mnie czy współpracują z Intelem, który też jakiś czas temu prezentował wykorzystanie swojej technologii w samochodach i podobne możliwości.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Jak dla mnie to jest idealne rozwiązanie, siedze w domu i planuje podroz, wyszukuje w telefonie na kanapie trasę czy obiekt, wsiadam do samochodu i nic nie muszę robic a wszystko sie synchronizuje i bez zbędnych czynności mogę jechać.. Żaden z systemów multimedialnych w aucie nie jest doskonały ale google jest na tyle dobry bo prosty ze wole postawić na to rozwiązanie niż konkurencji.