Systemy operacyjne

Android w listopadzie - Jelly Bean cały czas zdecydowanie najpopularniejszy

przeczytasz w 1 min.

Jak dużymi udziałami na rynku cieszą się poszczególne wersje platformy z logo zielonego robota.

Android

Google po raz kolejny pochwaliło się statystykami dotyczącymi popularności poszczególnych wersji systemu Android. Sprawdźmy, jak sytuacja wyglądała to w listopadzie.

Najnowsze zestawienie obejmuje dane, jakie udało się zebrać w ciągu 7 ostatnich dni poprzedniego miesiąca. W zupełności wystarcza to jednak do tego, by dość dokładnie sprawdzić, jak dużymi udziałami na rynku cieszą się poszczególne wersje platformy z logo zielonego robota.

Zaskoczenia nie ma, ponieważ niezmiennie najpopularniejszą wersją Androida pozostaje Jelly Bean, którego wszystkie odsłony (4.1, 4.2 i 4.3) mogą pochwalić się aż 48,7% rynkowych udziałów.

Na drugim miejscu znalazł się KitKat, ale strata do lidera jest całkiem spora, ponieważ mówimy tutaj o wyniku na poziomie 33,9%.

Co ciekawe, trzecią lokatę zajął nie Ice Cream Sandwich (7,8%), ale jeszcze starszy Gingerbread (9,1%). W zestawieniu w ogóle nie pojawił się natomiast Android 5.0 Lollipop, ale trudno się temu dziwić, skoro aktualizacje powstępują w bardzo powolnym tempie i "lizak" pojawił się na kilku dopiero smartfonach i to na wybranych rynkach.

Android system listopad

Źródło: developer.android, droidfag

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hex3n
  16
  Nie mamy wpływu na to która wersja jest najpopularniejsza. Producentom po prostu nie chce się aktualizować Androida w starszych, bardzo często świetnych telefonach. Dlatego nadal z nich korzystamy, mimo przestarzałej wersji.
  • avatar
   Szymon331
   2
   Hm, ja tez siedze na 4.1 i w zasadzie nie wdze potrzeby aktualizowac telefonu. Nie widze w nowym systemie (kitkat czy lizak) niczego specjalnego dla mnie. Co innego bylo miedzy Gingerbread a wlasnie Jelly bean co mnie sklonilo do aktualizacji.