Systemy operacyjne

Google chce ujednolicić Androida

przeczytasz w 1 min.

Brak doświadczenia Google na arenie systemów operacyjnych spowodował, że choć Android zbiera znakomite recenzje, wciąż jest mało popularny. Firma jednak cały czas stara się korygować swoje błędy.

Jedną z większych pomyłek było wypuszczenie na rynek kilku wersji Androida. Pojawiły się niemalże równolegle, zróżnicowane w zależności od telefonu, miejsca zamieszkania czy operatora, co doprowadziło to do małego chaosu. Obecnie dość powszechne są edycje 1.5, 1.6, 2.0 i 2.1, a to z kolei mocno komplikuje kwestie aktualizacji oprogramowania oraz jego kompatybilności.

Kolejna z zapowiadanych wersji - Android Froyo - ma zostać pozbawiona tego typu niedogodności. Podstawa systemu operacyjnego zostanie znacznie odchudzona, między innymi o liczne aplikacje wchodzące obecnie w jego skład jako standardowe. Android stanie się więc znacznie szczuplejszy, a wszystkie interesujące nas dodatki będziemy mogli pobrać za pośrednictwem Android Market, nie martwiąc się o problem kompatybilności czy uciążliwych aktualizacji.

Ponadto dowiadujemy się, że Froyo oraz jego następca Gingerbread, będą systemami znacznie bliższymi początkowej wizji Google. Po ich premierze koncern w większym stopniu skupi się na produkowaniu dodatków i aplikacji niż ulepszaniu - podobno bliskiego już wówczas perfekcji - jądra systemu.
 

Źródło: Engadget

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Oby tylko producenci chcieli zaktualizować do androida 2.2 bo nadal większość osób korzysta z 1.5/1.6, bo jakoś nikt sie nie śpieszy z wprowadzeniem nawet 2.1.

  Hero dostanie update do 2.1 w kwietniu, a magic jeszcze w pierwszej połowie roku, ale po aktualizacji hero. Mam wrażenie, że to będzie ostatni oficjalny soft i będzie trzeba liczyć na ludzi z xda.

  I mam nadzieje że zlikwidują wreszcie najgorsze ograniczenie androida - brak możliwości instalacji aplikacji na karcie pamięci (nieoficjalnie oczywiście można :D)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Jedno co można przyznać to to że jest to OS z przyszłością.