Internet

Google Earth ma już 10 lat

przeczytasz w 1 min.

Dokładnie 10 lat temu internetowy gigant z Mountain View udostępnił jedno ze swoich najciekawszych narzędzi.

Google Earth

Dokładnie 10 lat temu internetowy gigant z Mountain View udostępnił jedno ze swoich najciekawszych narzędzi. Dzięki niemu mogliśmy (i do dziś możemy) oglądać całą nasza planetę z góry – dzięki zdjęciom satelitarnym i lotniczym – jak również uzyskiwać dostęp do wizualizacji przeróżnych danych geograficznych. Pod koniec czerwca 2005 roku Internet stał się bogatszy o Google Earth. 

Debiutująca w 2005 roku usługa Google Earth była ewolucją narzędzia znanego pod nazwą EarthViewer 3D. Ulepszona dawała jednak użytkownikom znacznie większe możliwości, powoli stając się jedną  najbardziej rozpoznawalnych usług giganta. Dziś licznik pobrań przekroczył już 2 miliardy.

Obecnie Google Earth to nie tylko możliwość zobaczenia jak Ziemia wygląda z Kosmosu. Za pośrednictwem aplikacji możemy zajrzeć do niemal każdego zakątka naszej planety – znaleźć każde miasto, każdą trasę, a nawet pojedyncze budynki. 

Google Earth screen

Od jakiegoś czasu istnieje też coś takiego jak Earth View. Jest to baza najpiękniejszych zdjęć Ziemi. Z okazji 10. urodzin firma Google wzbogaciła swoja galerię o kolejne 500 fotografii, co oznacza, że łącznie znajduje się w niej już 1500 zdjęć. Użytkownicy mogą wykorzystać je, na przykład, jako tapety. 

Google Earth View

Jeśli tapetę macie już wybraną, ale chcielibyście obejrzeć od czasu do czasu nowe zdjęcie Ziemi, możecie pobrać też zaktualizowaną wtyczkę do przeglądarki Chrome. Wyświetla ona nową fotografię za każdym razem, gdy otwieramy nową kartę. 

Źródło: Google Blog, The Next Web

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kot-kreskowy
  15
  dzięki Google Earth świat stał się jeszcze mniejszy.
  • avatar
   michael85
   4
   Korzystam z tej usługi od początku jej istnienia. Widziałem jak niesamowicie się rozwija. W swoich początkach wciągała mnie nie mniej niż interesujące gry komputerowe. Uwielbiałem oglądać cały świat, a zwłaszcza miejsca w których nie byłem a marzyłem żeby je odwiedzić. Kocham Google Earth i nie wyobrażam sobie dziś życia bez niego. Warto wstawiać również własne zdjęcia do serwisu Panoramio. Wiele z nich trafia później do Google Earth.
   • avatar
    mazi86
    0
    wg mnie powinni zaktualizować te mapy, otóż od 2-3 lat na u mnie na miejscowości koło mojej działki powstało kilka nowych domów i też wszystko się pozmieniało, powstało kilka nowych dróg a tu na tych mapach tego nie widać. Nie licząc połowę miejscowości widać normalnie a drugą połowę niedokładnie widać. Przydało by się odnowić te mapy wg mnie.