Nauka

Google i Schaft mają imponującego robota

przeczytasz w 1 min.

Ten dwunożny robot chodzi po schodach z obciążeniem i świetnie radzi sobie w lesie czy na kamienistej plaży

W 2013 roku firma Google przejęła Boston Dynamics – firmę zajmująca się produkcją robotów inspirowanych zwierzętami oraz usiłującymi naśladować człowieka. W ostatnich miesiącach zarządy obu przedsiębiorstw nie najlepiej się jednak dogadywały, a i nie miały zbyt wiele korzyści ze współpracy – Boston Dynamics nie przynosiło zysków, bo i niewiele miało do sprzedania, a jednocześnie inżynierowie nie byli chętni do dzielenia się doświadczeniem. Dlatego też Google zdecydowało się na wystawienie firmy z sektora robotyki na sprzedaż. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się Toyotę oraz Amazon. 

To, że Google sprzedaje Boston Dynamics wcale jednak nie oznacza, że gigant przestał interesować się robotyką. Pod swoimi skrzydłami ma jeszcze firmę Schaft, która przygotowała dla niego dwunożnego robota wyróżniającego się bardzo dużą stabilnością nawet na bardzo trudnym podłożu.  Zaprezentowała ona go podczas konferencji New Economic Summit w Tokio, co na filmiku uwiecznił youtuber o nicku mehdi_san. Nagranie to możecie obejrzeć poniżej:

Jak widać, robot firmy Schaft / Google spisuje się świetnie. Według twórców właśnie takie roboty w przyszłości będą naszymi pomocnikami – asystentami. Będą nas wyręczać i pomagać nam załatwiać sprawy. Oczywiście do tego etapu jeszcze spora droga, ale powyższe wideo wyraźnie pokazuje, że stale się do tego celu przybliżamy.

Źródło: Digital Trends

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    baca130
    0
    Szkoda, że po Japońsku, mało co da się zrozumieć. Robot imponujący to fakt.