Smartfony

Google już w tym roku porzuci markę Nexus?

przeczytasz w 1 min.

Wprawdzie nowe smartfony na zlecenie Google powstaną, ale mogą znacząco odbiegać od poprzedników.

Już jakiś czas temu zaczęły się spekulacje sugerujące, iż Google chce porzucić markę Google Nexus. Czyżby już w tym roku?

Być może słowo porzuci nie jest jeszcze najlepsze do określania obecnej sytuacji, ale rzeczywiście już w tym roku zobaczyć mamy pierwsze efekty nowej polityki producenta. Być może niektórym wyda się to zaskakujące, ale wedle raportów Android Central producent rzeczywiście odejść chce od promowanej latami marki.

W związku z tym szykowane obecnie przez HTC nowe modele nie będą już oznaczone znanym nam dobrze logo Nexus. Co pojawi się zamiast niego? Najprawdopodobniej coś zdecydowanie krótszego, a mianowicie „G”.

Dla sporej części użytkowników może nie mieć to większego znaczenia. Inaczej będzie wyglądało to jednak w kwestii oprogramowania, a i tutaj planowane są zmiany. Pojawi się oczywiście system Android 7.0 Nougat, ale szykowany jest nowy launcher, na temat którego nieco już zresztą pisaliśmy.

Podtrzymywana jest też teza, że docelowo Google odejść chce od współpracy z innymi producentami. Zajmie się kolejnymi smartfonami sama czy całkowicie z nich zrezygnuje? To pytanie, na które odpowiedzi jeszcze nie ma. Pozostaje czekać na tegoroczne modele od HTC i zobaczyć co one nam przyniosą.

Źródło: theverge, anandtech

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Czysty android to piekna sprawa, a czy to bedzie Nexus czy G to juz raczej nie ma znaczenia.
  • avatar
   Dudi4Fr
   2
   Wydaje mi się że G nie wie co dalej robić z Androidem. Według mnie ich największym błędem było zakończenie serii GPE.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Namiastkę nowego lanczera mam już teraz gdzie wyłączyłem dock, a drawer aplikacji wysuwam z dołu za pomocą gestu do góry. Fajna sprawa
    • avatar
     Rica1
     1
     Lenovo (była Motorola) ma serię G, LG ma serię G. Ja rozumiem, że Google chce mieć swój charakterystyczny znaczek, no ale litości, alfabet ma więcej znaków...