Internet

Google Maps: mapa z dokładnie wymodelowanymi obiektami 3D

przeczytasz w 1 min.

Wielkie budowle wielkie na mapie

Google stara się jak może, żeby oferowane przez koncern mapy stały się najdoskonalszym możliwym odzwierciedleniem całej kuli ziemskiej. Usługi takie jak Street View czy Google Earth pozwalają na bliższe i wierne spojrzenie na ogromną część powierzchni naszego globu. Najnowsze usprawnienie ma pomóc w przestrzennym ukazaniu ogromu budynków.

Korporacja zapowiada, że choć usługa póki co ogranicza się do najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych budowli, wkrótce modele 3D pojawią się w większości krajów świata. Już teraz widać, jak bardziej realistycznie ukazane są takie miejsca jak np. bliźniacze wieże Petronas Twin Towers w Kuala Lumpur. Może wkrótce własnego, "wypukłego" odwzorowania doczeka się Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, a za nim Wawel oraz inne istotne lokalizacje w Polsce.

Google Maps obiekty simply 3D Piazza del Dumo Florencja włochy Italy
Piazza del Duomo we Florencji przed modelowaniem 3D

Google Maps obiekty modelowane 3D Piazza del Dumo Florencja włochy Italy
Piazza del Duomo we Florencji po modelowaniu 3D. Kliknij w zdjęcie, aby przejść do Google Map

Czemu tak właściwie ma służyć ta innowacja? Poza ukazaniem ogromu niektórych budowli i umożliwieniu przestrzennego zorientowania się wirtualnych turystów, ma ułatwić odnalezienie konkretnego miejsca w rzeczywistości. Będąc na przykład w Paryżu i widząc przed sobą Wieżę Eiffla, łatwiej będzie namierzyć pozycję na mapie mając na niej naniesiony wysoki, charakterystyczny punkt odniesienia.

Czekamy zarówno na rozwój technologii, jak i przeniesienie jej na platformy mobilne. Google małymi krokami dąży ze swoimi produktami do perfekcji, pozostaje więc przyglądać się dalszym pomysłom i innowacjom.
 

Więcej o Google:

Źródło: sciencetext, Google

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  A nie potrafią przedłużyć autostraday A1 do Torunia istniejąca od 6 miesięcy
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Prawie tak samo jak z satelity!
   • avatar
    aquadigger
    0
    teraz takie budynki wyglądają trochę bardziej realistycznie