Aplikacje mobilne

Google Maps na Androida zaktualizowane - funkcjonalne jak nigdy

przeczytasz w 1 min.

Od teraz korzystanie z aplikacji powinno być zdecydowanie łatwiejsze. Nie potrzeba będzie bowiem stałego połączenia z Internetem.

Google Maps

Wśród szeregu aplikacji na system Google Android dość łatwo wskazać kilka tych, które cieszą się największą popularnością. Na brak zainteresowania nie narzeka z pewnością Google Maps, które doczekało się właśnie kolejnej, bardzo ważnej aktualizacji.

Producent postarał się wreszcie o możliwość pracy w trybie offline. Oznacza to, że każdy zapisać może mapę na smartfonie czy tablecie z korzystać z niej bez dostępu do Internetu. Przed aktualizacją możliwe było to jedynie w przypadku małego wycinka mapy. Teraz ograniczenie to zniesiono, a dodatkowo w trybie offline cieszyć można się nawigacją samochodową, a także wyszukiwarką miejsc i funkcją pozwalającą otrzymywać bliższe informacje o nich (oceny, godziny otwarcia itd.).

„Około 60% miejsc na świecie nie ma obecnie dostępu do internetu, a nawet tam gdzie połączenie jest możliwe, często jest bardzo słabe. Więc z dużym prawdopodobieństwem także Wy podróżując, często trafiacie do miejsc gdzie dostęp do sieci jest niemożliwy lub utrudniony. Zespół Map Google postanowił zmierzyć się z tym problemem i zaoferować rozwiązanie, które pokaże Wam drogę nawet gdy nie macie dostępu do sieci.”

Ściągnięcie mapy danego obszaru nie jest szczególnie trudne. Po jego wybraniu wystarczy wybrać pozycję “Pobierz” lub też skorzystać z opcji „Obszary Offline” i pozycji „+”.

Gdybyście dopiero teraz planowali rozpoczęcie przygody z aplikacją Google Maps to jest ona dostępna w Google Play.

Źródło: googlepolska, androidcentral

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  6
  Widzę, że gonią Here Maps :)
  • avatar
   WhiteFaethon
   3
   Z tego co zauważyłem, to faktycznie jest opcja pobrania obszaru offline, ale nie większego niż 50x50 km. Co gorsza, nie jest możliwe wyszukiwanie czegokolwiek na tym obszarze ani też stosowanie wskazówek dojazdu.
   • avatar
    cyberant
    0
    wreszcie... ale jak znam życie, to pewnie cała trasa jest zapisywana w urządzeniu i po ponownym połączeniu z siecią automatycznie wysyłana do google. żeby szpieg przypadkiem nic nie stracił... gdzie byłeś, czego szukałeś oraz ile czasu ci to zajęło.
    • avatar
     labik
     0
     po ilu latach...
     • avatar
      tomto
      0
      Podajcie jeszcze proszę na jakiej wersji androida jest ta opcja, a na jakiej jej nie ma ...
      4.0.4 nie ma wogóle offline ...
      Podejrzewam, że na wcześniejszych też nie.
      • avatar
       prime27pl
       0
       Duży plus .
       • avatar
        rbialo
        0
        Meh, od kiedy zainstalowałem MapFactor Navigator inne mapy mogą się schować.
        A już szczególnie Google Maps, które w dziesiatkach bajerów (wyszukaj w pobliżu? szukaj głosowo?!) zatraciło prostotę w podstawowym użytkowaniu, czyli: wpisz adres, wyznacz i pokaż trasy, prowadż do punktu.