Google sprzedaje oddział Motorola Home

przeczytasz w 1 min.

Z jakich powodów?

Google sprzedaje oddział Motorola Home

Kiedy Google przejmowało Motorolę Mobility mówiono, że jest to zabieg mający na celu zdobycie patentów i skuteczniejszą walkę firmy z potentatami rynku smartfonów takimi jak chociażby Apple. Wygląda na to, że rzeczywiście tak właśnie było.

Po głębszym zapoznaniu się z sytuacją na rynku oraz kilku odważniejszych krokach stwierdzono bowiem, że z pewnych rzeczy można zrezygnować. Padło na oddział Motorola Home (produkcja dekoderów dla telewizji kablowych), który Google postanowiło oddać w inne ręce.

Oczywiście nie za darmo, a za całkiem pokaźną sumę. Nabywa, którym została firma Arris, zobowiązał się do zapłaty 2,35 miliarda dolarów.

Z wspomnianej kwoty Google otrzyma 2,05 miliarda dolarów w gotówce i 300 milionów dolarów w akcjach Arris (około 15,7 procent udziałów). Oprócz pozyskania Motorola Home, Arris uzyska również dostęp do kilku licencji patentowych Motorola Mobility (bez jakichkolwiek konsekwencji dla Androida).

Oczywiście przedstawiciele obu firm nie kryją zadowolenia z takiego obrotu sprawy. Wedle wspólnych zapowiedzi, pozwoli im to skupić się na konkretnych działaniach, skuteczniejszy rozwój nowych technologii, a co za tym idzie większe zadowolenie klientów.

Umowa ma zostać sfinalizowana w drugim kwartale przyszłego roku.

Źródło: nextpowerup

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2

  Szykują się wyloty pracowników. Jak to po przejęciu bywa.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Szykuje się następne przejęcie...