Internet

Google Music: usługa może wystartować już w środę

z dnia
Łukasz | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Od maja bieżącego roku trwają testy nowego produktu, a wiele wskazuje, że nowa usługa zostanie zaprezentowana już w najbliższą środę.

Google nad swoją nową usługą - Music - pracuje już od jakiegoś czasu. Od maja bieżącego roku trwają testy nowego produktu, a wiele wskazuje, że nowa usługa zostanie zaprezentowana już w najbliższą środę.

Google rozesłało niedawno zaproszenia na konferencję "These go to eleven" (angielski idiom oznaczający wykorzystanie czegoś do granic możliwości). Według większości osób, 16 listopada ma zostać zaprezentowana usługa Google Music lub Google przygotowało coś specjalnego, czego nikt się nie spodziewa.

Prezentacja nowej usługi Google Music

Bazując na zrzutach ekranowych można powiedzieć, że Google zaoferuje funkcje " Free Song of The Day ", czyli darmowy utwór każdego dnia. Taka opcja jest już znana z konkurencyjnego iTunes Store, które oferuje co tydzień inne darmowe utwory. Jednak jak zapewniał szef Androida, Andy Rubin, Google Music nie będzie po prostu kopią, która sprzedaje utwory po 99 centów.

Google Music na tablecie z Androidem

Smartfony i tablety z Androidem na pokładzie mają być zintegrowane z nowym produktem. Najprawdopodobniej dostęp do zasobów będzie możliwy za pomocą Android Market, podobnie jak w App Store w jednym miejscu będziemy mogli kupić aplikacje i utwory muzyczne.

Jak informują amerykańskie media, Google porozumiało się obecnie jedynie z wytwórnią EMI Music, czyli najmniejszym graczem z tzw. wielkiej czwórki wytwórni muzycznych. Kolejna umowa z Universal Music Group ma zostać podpisana, według plotek, w najbliższym czasie. Usługa najprawdopodobniej na początku będzie dostępna jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.
 

Więcej o firmie Google i jej produktach:

Źródło: AllThingsD

Komentarze

18
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  To będzie działało mniej więcej na zasadzie grovesharka? Coś ala tworzysz swoją playliste i słuchasz za free czy to na blaszaku czy na telefonie?
 • avatar
  Korzystam od 2 tygodni i niestety wszystkie piosenki trzeba uploadować z dysku, co trwa bardzo długo. Ogólnie szału nie ma, ale to jeszcze beta.
 • avatar
  "These go to eleven" to cytat z filmu This is Spinal Tap.
 • avatar
  iTunes ?? znaczy.... Gtunes ??
 • avatar
  To już inna sprawa.. Zobacz że pudełka z przyprawami są identyczne ;) i nikt nikogo nie pozywa... Margaryna też jest w podobnych opakowaniach...

  Mimo wszystko trzeba powiedzieć że Samsung powinien zmienić nazwę na Plagiat... a w reklamach mówić wprost..

  "nie stać cię na Apple mamy tu idealne zamienniki"
 • avatar
  G-tunes fo real gangstas
 • avatar
  No to Apple będzie szukać dziury w całym.. Jakie patenty to narusza ;)
 • avatar
  Oby to sie nie skonczylo jak w Apple z Itunes !!
 • avatar
  Może być ciekawie.