Smartfony

Google o krok od własnego smartfona - rywala iPhone'ów

przeczytasz w 1 min.

Plany Google są bardzo ambitne. Firma chce przeciwstawić się Apple i mieć w ofercie swojego smartfona z autorskim oprogramowaniem.

Wiele osób stwierdzić może, że Google od lat obecne jest na rynku smartfonów i to nie tylko z racji systemu Android. Na myśl przychodzą smartfony z serii Nexus, ale te przygotowywane są na zlecenie Google przez zewnętrznych partnerów. Teraz ma się coś w tej materii zmienić.

Powołujące się na swoje źródła The Telegraph informuje, iż Google ma w planach smartfona, którego przygotowaniem zajmie się już bez pomocy innych producentów. Brakuje informacji odnoście tego, co urządzenie miałoby oferować, niemniej projekt ma być już gotowy, ponieważ premiera planowana jest rzekomo na końcówkę tego roku.

Po co Google tego typu propozycja? Wedle tych samych źródeł firma ma bardzo ambitne plany - chce pokusić się o konkurencję dla iPhone'ów. Mając do dyspozycji własne oprogramowanie i sprzęt w teorii jest to możliwe. W praktyce jednak wiemy, że rywalizacja z Apple łatwa nie jest.

Jeśli mowa o konkurowaniu z iPhone'ami, oczekiwać należy urządzenia o bardzo mocnej specyfikacji. Czekamy na kolejne informacje, temat jest bez wątpienia wart śledzenia.

Źródło: telegraph, digitaltrends

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jaredj
  2
  To nie tylko chodzi o to żeby mieli mocnego smartfona. Żeby rywalizować z jakimkolwiek innym producentem, potrzebują czegoś czego nie ma i nie będzie w zwykłym androidzie. Nie mam pojęcia co by to miało być, ale musi to być na miarę różnicy między androidem i iOsem.
  • avatar
   Celdur
   -2
   Żeby rywalizować z iPhonem potrzebują smartfona na którym pociągnie Crysis
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Jaka rywalizacja, przeciez sprzedaz Iphonow spada caly czas. Flagowce z androidem sa takie same albo lepsze od Iphonow w tym momencie. Brakuje tylko, zeby do Galaxy S7 wsadzic system z Nexusa bez zbednych graficznych opoznien i pozamiatane.
    • avatar
     misiek2k
     -5
     żeby konkurować z Apple musieli by stworzyć nowego OS od podstaw. Android to nie iOS - i póty nie powstanie coś równie dobrego jak Applowski iOS to raczej nikt nie będzie mógł konkurować z Apple.
     • avatar
      mat9v
      0
      Google musiałby posprzątać śmietnik jakim jest Playstore albo ograniczyć zakres aplikacji dostępnych dla telefonu do "super sprawdzonych", zagwarantować aktualizacje systemu przez 5 lat (bo nie trzeba być tak samo dobrym, ale lepszym żeby walkę o konsumenta wygrać) i sprzedawać sprzęt w cenie sporo niższej niż Apple oferując tą samą wydajność żeby zachęcić klientów do przesiadki.
      Nie wspominając nawet o całym ekosystemie i brandingu urządzeń od jabłuszka którego G. nie ma i prawdopodobnie mieć nie będzie - ludzie bardzo często zaczynają od 1 zabawki aby poźniej obstawić się dookoła sprzętem od 1 producenta - niełatwo przełamać takie przyzwyczajenia a przede wszystkim trzeba mieć co zaproponować zamiast urządzeń od konkurencji. Sam telefon nie wystarczy...