Telefony

Google opracowało telefon?

przeczytasz w 1 min.

Telefon używa systemu operacyjnego Android 2.1. Mamy pierwsze zdjęcia i szczegóły.

Na oficjalnym blogu Google Mario Queroz, wiceprezes ds. zarządzania produktami, wyjawił że pracownicy Google'a używają "urządzenia, które jest połączeniem innowacyjnego sprzętu od partnera [firmy HTC - przyp. red.] i oprogramowania Google Android". Ten telefon jest podobno na wyłączność dla pracowników Google'a, nie zaś dla zwykłych konsumentów. Czy na pewno?

Dziennik Wall Street poinformował, że niebawem na rynku pojawi się kolejny telefon oparty na systemie Android. Za sprzęt odpowiada firma HTC, natomiast Google zaprojektowało dla niego oprogramowanie. Tymczasem inne źródło - TechCrunch - uważa, że telefon będzie nazywać się Google Phone i będzie sprzedawany bezpośrednio przez Google.

Wnioski? Google ma jakiś telefon, ale nie wiadomo jeszcze, czy odpowiada także za sprzęt, czy jednak urządzenie opracowało HTC. Plus: nie wiadomo jaka będzie jego nazwa i kto będzie go sprzedawać.

Tak czy inaczej telefon powstał. Engadget ma także jego zdjęcia i kilka ciekawych informacji. Jedną z nich jest fakt, że interfejs zawiera kilka elementów 3D i nowszą wersję systemu, Androida 2.1. W zestawie jest też książeczka "szybki start", w której znajduje się odsyłacz do strony google.com/phone/support, na wypadek gdyby klient miał jakieś pytania czy uwagi związane z urządzeniem.

Dużo wskazuje więc na to, że telefon będzie najprawdopodobniej pochodził od Google, a ta strona (obecnie jeszcze nie działa) będzie wsparciem technicznym dla użytkowników.

Źródło: Engadget.com, WSJ.com, TechCrunch.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  komentarz usunięty - naruszenie regulaminu
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   No widze, że liczba telefonów z androidem powiększa sie i bardzo dobrze, bo będzie coraz więcej aplikacji, a akurat sie przymierzam do zakupu htc magic na płycie pvt32a, bo z sense ui 192 mb ram może być troche za mało.
   • avatar
    Takeya
    0
    cos od google "do kupienia"? nigdy w zyciu.
    telefon bedzie za free, a w zamian bedzie przechowywal wszystkie informacje o tobie i wyswietlal reklamy.