Smartfony

Nie czekasz na nowego Google? Po tych informacjach możesz zmienić zdanie

przeczytasz w 2 min.

Zazwyczaj dobrze poinformowane źródła sugerują, że Google Pixel 8 zostanie wyposażony w ekran o mniejszej przekątnej niż poprzednik. Będzie to rozwiązanie wbrew panującym trendom.

Google Pixel 8 z ekranem 6,16 cala?

Źródłem rewelacji jest Ross Young, analityk Display Supply Chain Consultants. Bardzo często dostarcza ciekawych informacji związanych z planami producentów smartfonów. Te najnowsze też wypada określać w taki sposób.

Ross Young sugeruje, że Google Pixel 8 zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,16 cala. Przypomnijmy, że w zeszłorocznym modelu Pixel 7 producent postawił na 6,32-calowy panel. W Google Pixel 8 Pro nie zanosi się na zmiany, w tym przypadku cały czas mamy mieć do czynienia z przekątną 6,7 cala. W obydwu nowych smartfonach Google będzie wykorzystana technologia OLED. Wyświetlacze przygotuje firma Samsung.

Kompaktowy smartfon Google

6,16-calowy ekran przy smukłych ramkach czyniłby z Google Pixel 8 jednego z bardziej kompaktowych smartfonów. Pojawia się ich coraz mniej, zdecydowana większość producentów podąża w przeciwnym kierunku zwiększając wyświetlacze w swoich propozycjach.

I chociaż statystyki sprzedaży sugerują, że jest to opłacalny kierunek, pewna grupa użytkowników konsekwentnie poszukuje czegoś mniejszego. Aktualnie wśród nowych, topowych pod względem wydajności smartfonów z mniejszymi ekranami mamy tylko ZenFone'a 9 i Apple iPhone'a 14 Pro. Google Pixel 8 wyposażony tak jak sugeruje Ross Young powinien mieć bardzo zbliżone do nich gabaryty.

Kiedy premiera Google Pixel 8?

Na premierę smartfonów Google Pixel 8 i Google Pixel 8 Pro trzeba będzie poczekać do jesieni. W maju ma rozpocząć się produkcja wyświetlaczy dla nich.

Wcześniej zobaczymy inny nowy telefon Google. Podczas konferencji Google I/O 2023 producent pochwali się modelem Pixel 7a. Wydarzenie zaplanowano na 10 maja. Pixel 7a będzie smartfonem przystępniejszym cenowo względem Google Pixel 8 i Google Pixel 8 Pro, przedstawicielem szeroko pojętej średniej półki. Ma posiadać 6,1 calowy wyświetlacz OLED 90Hz, procesor Google Tensor G2, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i podwójny aparat fotograficzny w konfiguracji 64 Mpix + 12 Mpix.

Źródło: Ross Young

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piotr.potulski
  6
  Abstrahując od wielkości ekranu, bo różni ludzie, różne preferencje, Pixel ma sporą z mojego punktu widzenia wadę, brak polskiej dystrybucji. Wydawanie sporej kasy na telefon bez realnej gwarancji, w którym część funkcji "u nas nie działa" jest bez sensu.
  • avatar
   saser
   2
   Mam Pixel 7 (zwykły, nie pro). Dla mnie obecna wielkość jest idealna. Najlepiej niech zrobią jak Apple. Trzy wersje i trzy rozmiary.
   • avatar
    vacotivus
    1
    Nie zmieniłem zdania.
    • avatar
     piomiq
     0
     Czekam na wersje mini. Poki co w świecie Androida nie ma takiego. A ta sztacheta mnie nie interesuje.
     • avatar
      Diuran
      0
      "Kompaktowy smartfon Google" < mniejszy, ale nie kompaktowy, bo takich już prawie nie ma na rynku, jedynie jakieś nieznane marki. Asus próbował ze swoim Zenfone 9 zrobić Mniejszy/szybki telefon i prawie już bym go zakupił, gdyby nie aparat, który okazał się kichą totalną oraz aktualizacje, które mało co naprawiają, a na co użytkownicy na forum narzekają, asus nawet nie odpowiada.
      • avatar
       eskowik
       -9
       Wszystko co jest a Ameryki szpieguje każde jedno urzadzenie ,ktoś sobie może kupić jakieś amerykańskie urzadzenie typu suszarka do włosów niby nic takiego ale tam może być mikrochip z technologią IoT który was podsłuchuje.
       • avatar
        eskowik
        -9
        A najgorsze sa amerykańskie smartfony poczytajcie sobie o czujnikach w tych smartfonach grawitometr akcelerometr kompas gps aparat głosnik mikrofon przeglądarka wyszukiwarka to jest tak jakby mieć szklany dom.
        • avatar
         Kasuja Wpisy Automatem
         0
         ja od dawna nie czekam na żadne super topowe telefony. żadna aplikacja tego nie wykorzysta. telefon nie działa istotnie dłużej na baterii w porównaniu do konkurencji. nie ma jakiejś dodatkowej interesującej funkcjonalności. po 3ch, może 4rech latach od premiery wsparcie będzie porzucone. więc ........ po co to komu?