• benchmark.pl
 • Mobile
 • Google Play doczekał się ciemnego motywu (ale póki co dla nielicznych)
Mobile

Google Play doczekał się ciemnego motywu (ale póki co dla nielicznych)

przeczytasz w 1 min.

Google Play dość systematycznie przechodzi mniejsze lub większe korekty. Tym razem wzbogaca się o nowość, o której ostatnio mówi się bardzo dużo w kontekście systemu Google Android.

Ciemny motyw w Google Play

Sklep odwiedzany przez zdecydowaną większość osób korzystających ze smartfonów pracujących pod kontrolą Google Android wzbogaca się o ciemny motyw. Póki co raczej nie znajdziecie jednak tej opcji w ustawieniach, ponieważ jest dostępna dla wąskiego grona użytkowników.

Jak informuje XDA Developers, nowe szaty Google Play udało się zaobserwować na smartfonie Google Pixel 2 XL zaktualizowanym do najnowszego Android 10, który dopiero co został udostępniony. Jak możecie się domyślać, pojawiło się kilka zrzutów ekranu ukazujących nowy wariant kolorystyczny sklepu.

Google Play ciemny motyw

Trudno mówić tu o zaskoczeniu. Ciemny motyw to jedna z głośniej zapowiadanych nowości w Android 10. Producent systematycznie wdraża go również do swoich aplikacji, Google Play jest tak naprawdę ostatnią na liście.

Kiedy ciemny motyw w Google Play doczeka się szerszej dostępności? To póki co zagadka. Wdrażanie będzie miało charakter stopniowy, w najlepszej sytuacji są rzecz jasna korzystający z systemu Android 10. Finalnie ciemny motyw w Google Play powinien być dostępny także dla osób posiadających smartfony ze starszą wersją systemu rozwijanego przez Google.

Źródło: XDA Developers

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jeomax.co.uk
  3
  "Ciemny motyw to jedna z głośniej zapowiadanych nowości w Android 10".

  Uj, aj, oj.... mlask, mlask... łaaaał..... co by tu jeszcze idiotycznego móc powiedzieć o możliwosci ustawienia kolorów na urządzeniu, które jest stworzone (głównie) do wyświetlania kolorów właśnie.
  • avatar
   HardCorak
   0
   Ale dlaczego ciemny? Gdzie jest dodatkowo czarny ja się pytam dla OLED-ów?