Mobile

Google Play wkrótce w wersji 5.0 - będzie Material Design

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Zanosi się na to, że w sklepie Google zajdą wkrótce spore zmiany.

Google Play 5.0 Material Design

Właścicieli smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Google Android nie brakuje. Wielu z nich regularnie korzysta zapewne ze sklepu Google Play. Zanosi się na to, że wkrótce zajdą w nim spore zmiany.

Zaprezentowany już jakiś czas temu, ale wciąż czekający na oficjalny debiut, system Android L przynieść ma sporo nowości. Jedną z nich będzie poważnie odświeżony interfejs - „Material Design”. Jego założenia widoczne będą jednak także w aplikacjach oferowanych przez Google, a dodatkowo, jak się teraz dowiadujemy, w Google Play.

To czego należy się spodziewać to rzecz jasna odmieniony wygląd sklepu. Do sieci trafiły pierwsze obrazki prezentujące Google Play w wersji 5.0. Od razu widać, że dokładnie spełnione zostaną tutaj założenia „Material Design”, a więc należy liczyć się ze spłaszczeniem interfejsu oraz nieco inną, chyba lepiej prezentującą się kolorystyką. Na przykładzie zakładek z kategoriami widać, iż wszystko może być teraz czytelniejsze.

Google Play 5.0

Zmiany dotkną jednak także innych elementów i w niektórych przypadkach mogą być całkiem istotne. Przykładem niech będzie chociażby zaprezentowana na poniższym obrazku playlista w wydaniu obecnej i nachodzącej wersji Google Play.

Google Play 5.0 Material Design screen

Nie wiadomo jeszcze kiedy sklep doczeka się aktualizacji do nowej wersji, ale najprawdopodobniej stanie się to dość szybko. Co sądzicie o tego typu zmianach?

Źródło: gadgets.ndtv

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  7
  Ciekawe kiedy skończy się ta głupia moda na spłaszczone interfejsy, które wyglądają jak by były stworzone 10 lat temu.
 • avatar
  Deadlyblonde
  4
  Ta cała prostota zaczyna być po prostu brzydka.
 • avatar
  Dragonik
  2
  LIczy się prostota i czytelność a dodatkowe bajery są zbędne
 • avatar
  Rashuan
  1
  A ja wolę, żeby polski projekt mojego kolegi doczekał się suckcesu. Od dzis zbierają kasę na indie: http://indiegogo.com/at/nubesdomi
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Ten cały material design jest beznadziejny wszystko wygląda tak jakoś dziwnie, poza tym co to za innowacja zmiana wyglądu piszecie o tym jakby niewiadomo jakie zmiany miały zostać wprowadzone a to tylko zmiana motywu
 • avatar
  Konto usunięte
  -5
  Wole torrenty na linuksie. Czysto, bezpiecznie, szybko i za darmo
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Paradoks dzisiejszych czasów:
  Mamy coraz szybsze telefony i interfejs coraz mniej zaawansowany graficznie... XD Może w sumie i dobrze że upraszczają interfejs. Jest szansa że całość będzie szybsza.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  O k*rwa
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ładnie ładnie podoba mi się. Ale nadal mnie zastanawia kiedy Samsung Galaxy S3 LTE dostanie obiecaną aktualizacje do 4.4..