Internet

Usługa Google Książki dostępna także w Polsce

przeczytasz w 1 min.

Firma Google otworzyła swoją usługę Ebook na nowych użytkowników. Od niedawna cyfrowe książki kupować w sklepie Google Play mogą Polacy.

google ebook książki usługa polska sklep play

Firma Google co jakiś czas wdraża nowe, ciekawe usługi. Niestety najczęściej na samym początku są one przeznaczone jedynie na największe rynki globu – za co często na giganta z Mountain View spadają gromy ze strony niezadowolonych internautów. Podobnie było z usługami All Access oraz Ebook. Ta druga od niedawna jednak otworzyła się na nowe rynki, w tym na Polskę.

W ostatnim czasie firma Google uruchomiła usługę strumieniowania muzyki All Access, która powoli zaczyna zdobywać fanów. Niestety w wielu krajach jest ona w dalszym ciągu niedostępna. Wszystko jednak wskazuje na to, że powoli zaczyna się to zmieniać, gdyż niedawno usługa została otworzona dla mieszkańców Australii oraz Nowej Zelandii.

Podobnie jest z usługą Google Ebook dostępną za pośrednictwem sklepu Play. Książki Google w wersji cyfrowej niedawno jednak zostały udostępnione dla znacznie szerszego grona. Dostęp do książek w wersji cyfrowej, które można zakupić za pomocą sklepu Google Play uzyskały niedawno Czechy, Dania, Finlandia, Grecja, Węgry, Holandia, Rumunia oraz – co dla nas ważne, także Polska.

google ebook książki sklep play wygląd sanctus kupno

Od teraz użytkownicy z Polski mogą kupować ebooki za pośrednictwem sklepu Google Play i co ważne płacić za nie w złotówkach.

Źródło: GooglePlay, Android Authority

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Z jednej strony fajna sprawa, z drugiej jednak ceny jak w wersji papierowej. Moim zdaniem powinny być niższe, chociażby ze względu na brak kosztów druku. Za taką kwotę wolę kupić w księgarni, przeczytać i cieszyć się zapachem nowej książki. ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Kiedy tylko Google raczy wprowadzić jakąś normalną formę zapłaty jak przelew to się dzięki mnie (i nie tylko) wzbogacą. A teraz mogą się wypchnąć, tyko darmówki.
   • avatar
    malyedgar
    0
    Gimba się zleci i nastęka, że po angielsku.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Przelew nie jest normalną formą zapłaty - jest nią gotówka.
     Natomiast z tych "nienormalnych" płatność kartą jest najwygodniejsza i koniec. Przelewy to się robiło na allegro lata temu.

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login