Oprogramowanie

Google przejmie władzę nad Androidem?

przeczytasz w 1 min.

Android czyli jeden z fenomenów technologicznych ostatnich lat słynie z tego, że jest systemem bardzo otwartym.

W tej swojej podatności na ingerencję ze strony szczególnie twórców telefonów komórkowych doprowadził do sytuacji, w której nie tylko poszczególne wersje systemu, ale nawet te same wersje w wydaniach na inne modele często mają drobne problemy w kompatybilności.

Google chce tej sytuacji zapobiec. Już teraz dość konsekwentnie prowadzi politykę aktualizowania wszystkich Androidów przynajmniej do znacznie nowocześniejszej wersji 2.1, a to dopiero początek. Firma nie jest zadowolona z niektórych rozwiązań stosowanych przed np. Sony Ericssona, HTC czy Motorolę i już wkrótce system Google może okazać się znacznie mniej podatny na modyfikacje interfejsu np. o Sense czy Motoblur.

Z jednej strony taka deklaracja ze strony producenta smuci, z drugiej - wiemy, że od teraz osobiście będzie czuwał nad większością zmian i udogodnień swojego oprogramowania. A to może być dobry znak, bo przecież Google przeważnie w kwestii software'u się nie myli.

Źródło: TechCrunch

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sevae
  0
  Czyli chce robić to samo co Apple.
  • avatar
   Gakudini
   0
   Czyli wiwat M$ i jego wstrętne monopolistyczne Window$y.
   Jak widać Google w swoim procesie myślowym doszło do oczywistego wniosku, że jeden system operacyjny działający na sprzęcie różnych producentów jest rozwiązaniem najkorzystniejszym dla klienta. I mamy sytuacje która panuje na rynku PC. Dzięki temu twórcy programów nie muszą rozmieniać się na drobne i zastanawiać np czy klient uruchomi program na KDE czy Gnome. Jest Windows API piszemy, działa. I nie ma, że chcę przebudować jadro systemu bo mi będzie coś lepiej działało, a przy okazji setka innych programów stanie się niestabilna.
   Otwarte projekty dużo łatwiej adaptują nowe pomysły, ale własne. Dla masowego odbiorcy liczy się standard.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    google chce przejac kontrole nad telefonicznymi rozmowami uzytkownikow :F
    • avatar
     pit2001
     0
     10 osób 15 opinii ;)

     Po pierwsze Google powinien ten ruch zrobić od razu po wydaniu Androida 1.5. System powinien być aktualizowany nie przez producenta SP a przez twórce OSa. Wszystkie nakładki do gołego OSa powinny wychodzić za to od producenta danego SP.

     Zmniejszyło by to bałagan, ograniczyło by czas na aktualizację i dało by wybór czy chcemy gołego Androida czy czekamy na SENSE lub inne UI.

     Nie było by psioczenia że ten SP ma aktualizacje a tamten nie ma itd.

     Czyli, centralizacja aktualizacji gołego Androida, i zmiany w UI od konkretnych producentów SP. Uwierzcie mi, że w tych okolicznościach HTC czy SMASUNG migiem by wydał swoje UI do starych modeli, bo sam OS już by był na nich w najnowszej wersji.

     Teraz nie na rękę jest wydawanie aktualizacji od producenta, bo ten woli sprzedać nowy model SP z nowym OSem traktując go jako kolejny atut do zakupu nowego modelu.
     • avatar
      b1tzz
      0
      Beznadziejny tytuł niusa... -.-
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       I dobrze, skończy się ten burdel z wersjami. Moim zdaniem to skandal, że poprzednie modele telefonów nie dostają upgrade'u systemu. Ja mam iphone i miałem już kilka wersji 2.x a teraz 3.x i niedługo dostanę 4.x, zupełnie za darmo.

       Także google, do roboty.