Oprogramowanie

Google reklamuje przeglądarkę Chrome w telewizji

przeczytasz w 1 min.

Przeglądarka internetowa Google Chrome jest nieustannie rozwijana i gigantowi wyszukiwarkowemu zależy na tym produkcie. Świadczą o tym chociażby ostatnie reklamy telewizyjne - spoty promujące Chrome mogli już zobaczyć Amerykanie.

Na oficjalnym blogu Google znajdziemy informacje, że firma poprosiła swój zespół od reklam, by opracował specjalną kampanię na potrzeby telewizji. Google zaprojektowało kompletną serię krótkich filmów i pierwszy z nich został już wyemitowany. Koncern bardzo liczy na to, że udziały rynkowe Chrome'a wyraźnie wzrosną.


Google Chrome (Fot. Google.com)

Osoby zainteresowane reklamą przeglądarki znajdą ją pod tym adresem. Film jest krótki i kreatywny. Jedynie muzyka odtwarzana w tle może nieco irytować.

Czy kampania telewizyjna sprawi, że Chrome zdobędzie nowych i - co ważniejsze - stałych użytkowników? Według najnowszych badań Net Applications, udziały rynkowe Chrome'a to obecnie 1,44 proc. Przeglądarka Google radzi sobie lepiej niż Opera (0,69 proc.), ale gorzej niż Apple Safari (8,25 proc.) i, rzecz jasna, Firefox (22,56 proc.) oraz Internet Explorer (65,95 proc.). Warto też dodać, że udziały Chrome'a, Safari i Firefoksa systematycznie rosną, podczas gdy Internet Explorer od 2004 r., kiedy jej udziały wynosiły jeszcze 91,35 proc., nieustannie notuje straty. Z kolei pozycja Opery pozostaje mniej więcej ta sama od 2008 r.

Jakiej przeglądarki używasz na co dzień? Czy próbowałeś już Chrome'a? Czekamy na wasze opinie.

Źródło: Inf. wlasna

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grzegorz Kubera
  0
  Mam jakis problem z linkiem... Reklame Google znajdziecie tutaj:

  http://www.youtube.com/watch?v=SHZFsJKlsuA&eurl=

  G.
  • avatar
   deel77
   0
   Mi Chrome nie odpowiada. Zostaję przy FF.
   • avatar
    Monos23
    0
    ja tam bardzo lubie korzystac z Google Chrome'a :)
    • avatar
     mateonww
     0
     Ja już zdążyłem się przyzwyczaić do FF a w chrome mi czegoś brakuje
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Czy wiadomo coś na temat "bezpieczeństwa" tej przeglądarki. Nie chodzi mi o luki tylko o to, czy nie wysyła danych do firmy google o tym jakie strony przeglądam, co klikam (lub, o zgrozo, jakie hasła wpisuję)?
      • avatar
       jogurt12
       0
       Mi w google najbardziej podoba się niewielka ilość miejsca zajmowana przez interfejs. Na małych wyświetlaczach wygoda korzystania o niebo przewyższa FF i IE. Co do Opery się nie wypowiadam, korzystałem jedynie kilka razy
       • avatar
        szawel
        0
        W telefonie mam Opere mini, w lapku FF i nie zamierzam tego zmieniać. Zgodnie z zasadą lepsze jest wrogiem dobrego. Poza tym unikam produktów gigantów, a Google nim niezaprzeczalnie jest.
        • avatar
         jewgienij
         0
         Chroma uzytkowalo sie znakomicie, brakowalo mi jednak jakistam opcji konfiguracyjnych.