• benchmark.pl
 • Gry
 • Google kupiło serwis Twitch - transakcja za miliard dolarów
Gry

Google kupiło serwis Twitch - transakcja za miliard dolarów

przeczytasz w 1 min.

Chociaż kwota przeznaczona na zakup robi spore wrażenie to wydaje się, że wszystko zostało przez Google dobrze przemyślane.

Google kupiło serwis Twitch

Serwis Twitch w ostatnim czasie bardzo systematycznie zwiększał swoją popularność i na tę chwilę jest to jedno z tych miejsc, w których regularnie pojawiają się miliony graczy. Nic dziwnego zatem, że apetyty na jego przejęcie miało kilka dużych firm. Wyścig właśnie się zakończył, a zwycięzcą okazało się Google.

Informacja jest już podobno pewna, a Twitch przejęty został przez Google za sumę naprawdę dużą. Mowa tutaj bowiem o miliardzie dolarów. Szczegóły transakcji nie są jeszcze znane, ale poznać powinniśmy je już wkrótce, ponieważ lada chwila pojawić powinny się oficjalne oświadczenia.

Chociaż kwota przeznaczona na zakup robi spore wrażenie to wydaje się, że wszystko zostało przez Google dobrze przemyślane. Twitch, na którym oglądać można transmisje z rozgrywki gier w wersjach na PC oraz konsole PlayStation 4Xbox One cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wystarczy wspomnieć tutaj, że na chwilę obecną może pochwalić się 50 milionami aktywnych użytkowników każdego miesiąca. Z grona tego około 1,1 miliona przeprowadza na swoich kanałach transmisje. Dodatkowo wspomnieć należy o znaczących partnerach serwisu, takich jak chociażby GameSpot, Joystiq czy Destructoid.

Pozostaje nam czekać na oficjalne oświadczenie Google i pierwsze decyzje. Wtedy dowiemy się, czy i na jakie zmiany przygotować powinni się użytkownicy serwisu Twitch.

Źródło: venturebeat

Komentarze

31
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kojot321
  5
  https://www.youtube.com/watch?v=Eal4fep7pK4
  • avatar
   RafiXll
   3
   Streamingu czy innego tego typu rzeczy powinni zabronić ludziom poniżej 21 roku życia - Wystarczy posłuchać i popatrzeć na upośledzone w jakiś sposób społeczeństwo https://www.youtube.com/watch?v=Hx9bjRsQE18&list=UUkF0ijqxSFW6a7DTWYUD98w
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    No i teraz, trzeba będzie zrezygnować z Twitch'a !

    GO FUCK YOurself Google!

    • avatar
     Radical
     2
     Nigdy chyba nie zakumam po co miałbym oglądać jak ludzie grają w gry.... Ok zgodze się że fajnie czasami zobaczyć jak gra elita ale 50 milionów aktywnych użytkowników? 1 milion ludzi którzy streamują swoje gry? Po co to komu??
     • avatar
      krynka
      2
      Google videos nie wypaliło - kup youtube, spier... zepsuj go,
      streamowanie na yt nie wypaliło - kup Twitcha i.... ciekawe co dalej?
      • avatar
       Konto usunięte
       2
       Google został wymyślony przez Iluminatów, aby pomóc im przejąć władzę nad światem! To jest nie możliwe aby jedna firma mogła utrzymać serwis wideo na który dziennie są przesyłane tysiące filmów! Aby te wszystkie filmiki trzymać potrzebne są tysiące serwerowni i codziennie trzeba nowe serwery stawiać na kolejne filmiki! To wszystko są gigantyczne koszta i nawet największe firmy świata nie są wstanie tego utrzymać! Musi być pomoc z zewnątrz! Jestem przekonany że Google w zamian za propagowanie homo propagandy, eutanazji, aborcji i różnych zboczeń seksualnych dostaje miliardy od Iluminatów za utrzymanie Youtube!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        najlepiej kupić konkurencje
        • avatar
         Shreq
         0
         Mam tylko nadzieję, że nie schrzanią Twitcha tak jak to zrobili z YouTube.
         • avatar
          wdowa94
          -1
          Mam nadzieję, że nie spierlą
          • avatar
           gieteiks
           -1
           Stremer niczDK dostał od swoich widzów kilka donateuow po >1000$ wiec ludIe oglądają i jeszcze potrafią za to zapłacić. Info dla tych którzy myślą ze spedzam chętnie czad ze slownikiem. Bledybsa bo pisze z fona i żeby oduczyc was zbyt wzmożoną chęcią wysmiania osoby je popelniajacej;) poprawiajcie te osoby,a jeżeli chcecie ich czegoś nauczyć wskazcie prawidłowe słowo dobitnie, dzieki temu może się one naucza pisac i przestaną być jak to często jest określane przez te osoby debilami... Miłego niecieli ;)
           • avatar
            yendrek
            -4
            Chciał bym tak jak google srać miliardami.